Zobacz, które zespoły rockowe trzeba znać


Muzyka Rock i Metal, to obecnie wciąż bardzo popularne gatunki, które posiadają we wszystkich krajach ogromną liczbę wielbicieli. Te gatunki mają niezwykle bogatą historię, dlatego że od kilkudziesięciu lat ludzie fascynowali się zarówno rockiem, jak także metalem w każdej formie.


Muzyka ta wciąż się kształtuje przez stosowanie nowych technologii, jakie umożliwiają tworzyć muzykę w niezwykle różnorodny sposób i pozwalają wnosić poprawki na brzmienia żywych instrumentów.

korn
Korn, to jeden z legendarnych zespołów, który tworzy nu metal. To jedna z wielu odmian tego gatunku muzycznego, jaka opiera się na bardzo dosadnych, mocnych brzmieniach gitarowych, jakich dopełnieniem staje się perkusja (Sprawdź - drumsetpro szkoła) i kontrabas. Jest to zespół, jaki posiada zwolenników na całym świecie i nieustannie powiększa się ilość osób, jakie chętnie słuchają bardzo znanych utworów tej grupy. Aktualnie zespół ten już nie wydaje bardzo wiele piosenek, a kiedy już, to nie są one zbyt promowane. Jednak wciąż zespół ten uczestniczy w różnych koncertach, stąd też tak naprawdę istnieje możliwość na żywo posłuchać ikony metalu, jakie posiadają bardzo bogatą przeszłość i wiele wybitnych nagród na swym koncie.

Kolejnym zespołem, jaki cieszy się bardzo dużą popularnością, jest Deftones. Kapela ta tworzyła utwory z pogranicza rocka i metalu, a więc był to zespół, który próbował mieszać te gatunki muzyczne ze sobą i w ten sposób tworzyć coś niepowtarzalnego, co będzie brzmieć bardzo ciekawie. Zdecydowanie zespół ten tworzył to bardzo dobrze, o czym świadczy ilość wielbicieli na całym świecie. Zespół ten grał koncerty na całym świecie i na każdy z nich przybywały ogromne ilości ludzi, jacy z niesamowitym zaangażowaniem uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Niezwykle dużym atutem takiego zespołu było to, że potrafił on porwać publikę czasie grania swoich piosenek na żywo. Oczywiście był to niesamowicie duży atut i aktualnie wciąż wielu ludzi to podziwia, gdyż mimo niezwykłego rozwoju w muzyce, wielu obecnie znanych zespołów i artystów, grywa koncerty ze wsparciem gotowych ścieżek dźwiękowych.

Rock i Metal, to niewątpliwie dwa gatunki muzyczne o bardzo interesujących brzmieniach. Ten pierwszy to głównie brzmienia gitarowe, jakie są wyjątkowo wyraziste i często spokojne. Dają możliwość wgłębić się w dźwięk instrumentów muzycznych, ale też w śpiew wokalisty. Metal jest natomiast dosyć energiczny i opiera się właśnie na niezwykle aktywnym przekazywaniu emocji przez zespół, jaki gra koncert. Zresztą my też możemy się pochwalić ciekawe zespoły, bo Coma czy przykładowo popularny ostatnio Dawid Podsiadło mają ciekawe utwory.

Tags: muzyka, gatunki, metal, kontrabas, dźwięki, brzmienia