Zabawki a wiek dziecka


Wszystkim rodzicom zależy na tym, aby dziecko czyniło postępy w rozwoju jak najlepiej. Uczymy dzieci pisać, czytać, liczyć, poruszać się w świecie. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z nich jest interesowanie dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakie zabawki edukacyjne są obecnie popularne? Tak naprawdę kilka, część z nich na pewno pamiętamy z własnego dzieciństwa.
dzieci
Author: Dan Cake
Source: Dan Cake


Najpierw lalki Barbie. Można wykorzystywać je do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku żeby opowiedziało historię tej lalce. Lalka może zostać dowolną postacią – królewną, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy zdolności manualne możemy przygotować jej ubranka według tego co o lalce opowie nam dziecko.

Kolejna niezwykle popularna zabawka to wszelkiego typuu gry memory to znaczy gry pamięciowe. Najczęściej to zestaw kartoników z obrazkami. Każdy obrazek narysowany jest dwa razy a zadanie polega na zebraniu par. Gra wymaga zapamiętywania gdzie położony jest kartonik z jakim rysunkiem i niezwykle pomaga w rozwoju. To również doskonały pomysł na rodzinne spędzenie popołudnia, choćby wtedy gdy pada deszcz.

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki. Budowle z nich postawione trudniej rozwalić, niż takie ze zwykłych klocków, właśnie przez to, że mają wbudowane magnesy. Można tworzyć z nich wielopoziomowe konstrukcje. Najczęściej do zestawu klocków dołożony jest obrazek przedstawiający to, co da się z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla malutkich dzieci, po mniejsze dla już podrośniętych – sześcio, siedmioletnich.

Na pewno pod tym odsyłaczem (http://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/) informacje tam zawarte niezwykle Cię zainteresują i dowiesz się dużo świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tutaj.

Więcej znajdziesz tutaj: .

Także dla większych dzieciaków przeznaczone są samochody sterowane rc. Pomagają rozwijać widzenie przestrzenne, ale też kształcą takie umiejętności choćby ocenę odległości, prędkości itp. Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby poradzić sobie z obsługą pilota. Tutaj znacznie więcej przykładów dla was: przeczytaj.

Jeżeli właściwie zainteresujemy malucha i będziemy przeznaczać czas na bawienie się z nim, tak na dobrą sprawę każda zabawka może stać się edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w takiej roli. Wszystko zależne jest wyłącznie od naszej inwencji.

Tags: gra, obrazek, dzieciństwa, zabawkami, edukacyjna