Zabawa, jaka edukuje


Z pewnością niemalże każdy z nas pamięta z okresu swojego dzieciństwa wydarzenia takie, jak przykładowo nauka jedzenia samemu, siusiania do nocnika, naśladowania zwierzątek i tak dalej.
Żadna z tych czynności nie była przeprowadzana jak w szkole. Dzieci należy właściwie podejść, tak aby uczyły się niejako przez zabawę.


Nauka przez zabawę to ukochany sposób przyswajania wszelakich informacji oraz działań przez najmłodszych. Nie wynika to jednak z tego, że odmawiają one uczenia się innymi sposobami, zwyczajnie nie są one w stanie się na nich odpowiednio długo skupić, aby tak prowadzona nauka dawała jakiekolwiek rezultaty. Opiekując się dzieckiem trzeba wykazywać się ciągle ogromną cierpliwością: dzieci uczą się wszystkiego powoli, nieporównywalnie wolniej niż my, co może czasem być powodem frustracji. Jednakże nie ma się co frustrować - to zupełnie normalne, my robiliśmy dokładnie tak samo . Jeżeli pragniemy nauczyć czegoś dziecko, musimy również wykazać się kreatywnością. Nauka przez zabawę, tak uwielbiana przez najmłodszych, dla rodziców jest nie lada wyzwaniem. By mu sprostać, warto skorzystać z fachowych pomocy, jakie można odszukać na półkach w księgarni albo w internecie. Nieodzowne będzie także wSPArcie zaprzyjaźnionych rodziców - ich doświadczenie może okazać się bardzo cenne.


selfie - meble
Author: Comrade Foot
Source: http://www.flickr.com


Opłaca się, także w późniejszych etapach rozwoju, co jakiś czas wprowadzić do zabaw elementy edukacyjne. W taki dziecko może opanować mnóstwo zdolności i wiedzy całkowicie nieświadomie.
Wszystkie zabawy, w tym również zabawy dla przedszkolaków, powinny być nie tylko w pełni bezpieczne, lecz także właściwie dopasowane do ich stopnia rozwoju, okoliczności i tak dalej . Jedynie wtedy z pewnością spodobają się maluchom, a oprócz tego będą dla nich bardzo pożyteczne. Wykwalifikowana przedszkolanka na pewno poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Tags: SPA, oko, czas, sklep, maluch