Z jakiego powodu utrzymanie czystości smoczków i butelek jest tak ważne przy karmieniu niemowlaków.


Większość niemowlaków przez pierwszy okres swojego życia karmiona jest naturalnie, lecz z upływem czasu zaczynają one jeść coraz różnorodniejsze produkty. A jeżeli mamie zabraknie pokarmu, to niezbędne będzie przejście na karmienie dedykowanymi mlekami, zawierającymi w swoim składzie wszystkie konieczne składniki odżywcze.


Logopeda
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com


woreczki do sterylizacji
Author: Chang TunChiech
Source: http://www.flickr.com


Takie mleka daje się niemowlakom w butelkach ze smoczkiem, stwierdzić wręcz można, że taki zestaw stanowi pewien symbol pierwszego okresu życia. W praktyce jest zalecane, aby dziecko karmić naturalnie tak długo jak się da, jednak w wielu przypadkach nie jest to wykonalne, jeżeli planuje się więc przejść na sztuczne karmienie, to trzeba przypilnować tego o to, żeby było ono właściwe. Spore znaczenie ma przede wszystkim pokarm, jaki się wybierze. Po pierwsze musi on być dostosowany do wieku malucha, producenci podają te informacje na opakowaniu i trzeba ich przestrzegać.

Jeśli interesuje Cię prezentowane zagadnienie, to obejrzyj więcej tutaj (https://manima.pl/pl/menu/zabawki/zdalnie-sterowane-zabawki-168), a zapewne zdobędziesz bardzo dużo ciekawych danych na ten wątek.

Dodatkowo należy używać sprawdzonych, bezpiecznych smoczków oraz butelek, bo nieodpowiednie mogą stać się powodem rozmaitych problemów.


Bardzo ważna podczas wyboru takich akcesoriów będzie możliwość zapewnienia odpowiedniej higieny. Zaleca się, aby przez pierwsze pół roku butelki i smoczki do butelek tommee tippee dokładnie sterylizować, ze względu na możliwość wystąpienia różnych problemów żołądkowych. Dzieciom nieco starszym powinno wystarczyć normalne wyparzanie, a dopiero po dwunastu miesiącach życia można całkiem zrezygnować z tego typu zabiegów. Z tego też powodu zarówno smoczek jak i butelka muszą być proste do umycia, a jednocześnie odporne na temperaturę wyparzania czy sterylizacji. Wyparzanie najczęściej przeprowadza się zwykłą zagotowaną wodą, zalewając te przedmioty na kilka chwil. Sterylizację można przeprowadzić kilkoma różnymi sposobami.
Najbardziej popularne jest gotowanie kilkanaście minut, sporo osób kupuje również dedykowane sterylizatory parowe, gdyż są wygodne w zastosowaniu. Ostatnio coraz częściej wykorzystuje się także do tego celu kuchenki mikrofalowe, wystarczy kupić odpowiednie woreczki do sterylizacji, włożyć do nich smoczek i butelkę i po paru minutach wszystko będzie gotowe.

Tags: Odżywianie, pokarm, zestaw, wiek, smoczek