Z jakiego powodu klocki lego cieszą się tak ogromną popularnością wśród dzieci od kilkudziesięciu lat.


Klocki lego od dawna są jedną z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, co zresztą widać po tym, jak dużo jest ich sprzedawanych. Chyba się nie znajdzie malucha, jaki w pewnym momencie swojego życia by się nimi nie bawił, a tak naprawdę oferta tej firmy obejmuje każdą grupę wiekową.


pokój masażu
Author: Anna
Source: http://www.flickr.com


Już roczne maluchy mogą bawić się klockami duplo, przez co rozwijać mogą swoją sprawność manualną. Starsze będą mogły zacząć swoją przygodę od lego classic, są one bardzo kreatywne i dają duże możliwości w układaniu własnych konstrukcji. Pośród nieco młodszych amatorów klocków dużą popularnością cieszą się też lego city - przeczytaj przykłady. Zbudować z nich można różnego rodzaju pojazdy i sceny z codziennego życia, a po połączeniu ze sobą kilku różnych kompletów stworzyć nawet pokaźnych rozmiarów miasto.


Samolot drewniany, zabawki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Jedną z ogromnych zalet klocków Lego będzie to, że bez żadnego problemu będą one pasować do każdego innego zestawu, przez co doskonale się je ze sobą łączy. Dlatego też wybierając lego dinozaury dla malucha, który już posiada inne klocki, można mu dać jeszcze większe możliwości zabawy. Najprawdopodobniej na samym początku zostanie on złożony zgodnie z instrukcją, ale później można będzie go łączyć z pozostałymi albo rozbudowywać. Jeszcze więcej możliwości będzie też dawać lego creative - więcej o autorze.
Zestawy z tej serii już w samych instrukcjach będą miały przewidzianą możliwość składania paru różnych urządzeń, nierzadko wyposażonych nawet w zdalne sterowanie oraz silniki. Ale każdy z młodych inżynierów może w oparciu o to konstruować swoje własne urządzenia i pojazdy.

Tags: zabawy, maluch, oferta, klocków