Z jakich powodów pokoje nazywane także escape room są tak popularne, na czym polega w nich zabawa.


W pogoni za rozrywką i emocjami ludzie zaczynają wymyślać coraz to dziwniejsze rzeczy, niekiedy rzeczywiście niezwykłe i wyjątkowe. Do nowości tego typu, od niedawna obecnych w naszym kraju, są specjalne pokoje, znane także jako escape room, z których po rozwiązaniu różnych zagadek i łamigłówek po prostu trzeba wyjść.
Ecsape room swój początek wzięły pod koniec minionego wieku z komputerowych gier, to tak naprawdę one stanowiły główną inspirację. Następne lata to dynamiczny rozwój tej właśnie rozrywki, łamigłówki stawały się coraz bardziej wymagające i skomplikowane, zaczęły się także pojawiać pokoje tematyczne.

Nasz wpis wydał Ci się interesujący? Masz chęć na następne wątki? Zatem nie zwlekaj i naciśnij w poniższy link.

Od kilku lat escape room Gdańsk są obecne również w Polsce. Praktycznie we wszystkich większych miastach bez żadnego problemu znaleźć można ten rodzaj rozrywki, w niektórych miejscach tego typu pokoi może nawet być kilkanaście, a bez przerwy otwierane są kolejne. Rozrywka ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem, bo przede wszystkim daje doskonałe możliwości zabawy w gronie przyjaciół lub znajomych, lecz również zmusza do myślenia i kombinowania.


drzwi od escape rommu w Trójmieście
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym założeniem pokojów o charakterze escape room Trójmiasto jest opuszczenie pomieszczenia w ustalonym przedziale czasu. Lecz aby to wyjście stało się możliwe, to niezbędne będzie rozwiązanie zagadek i łamigłówek, jakie się znajdują w środku. Równocześnie w takim pokoju może znajdować się nawet parę osób, tak naprawdę niektóre z zagadek będą wręcz wymagać pełnej współpracy grupy, bo pojedynczo nie uda się z nimi poradzić. Łamigłówki mają różnorodny charakter, część z nich jest zręcznościowa, a inne wymagać będą logicznego myślenia czy sprytu. Bardzo ważną rolę w tej rozrywce odrywa sceneria, a tu projektanci robią naprawdę niezwykłe rzeczy. Każdy z pokoi ma określoną tematykę, wyposażony jest w rewelacyjne akcesoria, więc wchodząc do środka można zupełnie zapomnieć o codziennych problemach i wczuć się w atmosferę i klimat.


Nie ma też dużych ograniczeń co do uczestników, w tej zabawie bez żadnego problemu mogą również brać mniejsze dzieci. Nie ma tam żadnych niebezpieczeństw, wnętrze jest cały czas monitorowane i w razie ewentualnej potrzeby w każdym momencie taki pokój da się opuścić.

Tags: projekt, pokój, dzieci, rozrywki, miejsca