Z jakich powodów małe dziewczynki lubią zabawę lalkami, najbardziej popularne lalki w naszych sklepach


Lalki od dawna są jedną z podstawowych zabawek dużej części małych dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy udać się do pierwszego napotkanego sklepu z zabawkami i przejrzeć półki przeznaczone dla dziewczynek. Zresztą we współczesnej kulturze jest głęboko zakorzenione, że chłopcom przypisane są samochody oraz broń, a dziewczynkom głównie lalki.
zabawki
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Pierwsze lalki wykonywane były z drewna i tkanin, niektóre z nich są prawdziwymi dziełami rękodzielniczymi, jakie do dnia dzisiejszego można oglądać w niejednym muzeum. Wynalezienie plastików dało projektantom całkowicie nowe możliwości, obecnie lalki wykonuje się z dobrej jakości gumy i plastików. Zresztą mają być wygląd zupełnie inny niż te sprzed wielu lat. Współczesne lalki są nowoczesne, modnie uczesane i ubrane, mają również mnóstwo dodatków, i niekoniecznie są to wózki.

Czy wiesz, że kolejne niezwykle ekscytujące teksty są na wyciągnięcie ręki? Kliknij i zerknij pod link, a na pewno odczujesz satysfakcję.

W skład zestawów lalkowych wchodzą wyposażone w różne sprzęty domki, samochody, sprzęt domowy, a w części kolekcji pojawiają się także towarzysze życia.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych lalek stała się lalka barbie (przeczytaj więcej). Pierwszy raz ją wyprodukowano w połowie ubiegłego wieku i przez te kilka dekad została najpopularniejszą chyba lalką na całym świecie. Marzyły o jej posiadaniu i cały czas śnią miliony małych i dużych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży występuje ona w licznych odsłonach i z wieloma różnymi akcesoriami, takimi jak na przykład barbie gry.dziewczęce zabawy
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Producenci innych lalek chcą choć trochę urwać z tego wielkiego lalkowego tortu, i po części im się to udaje. Przykładem może tu być lalka arielka, która ma ogromne wsparcie największego wytwórcy bajek na świecie, czyli Disneya. Lalki które przedstawiają dziewczynki posiadające rybie ogony sprzedają się doskonale, ale na razie do tego, co uzyskała barbie daleko im brakuje. Analogicznie sprawa się ma w przypadku lalek wzorowanych na podstawie filmowych bohaterek. Przykładowo lalki monster high (zobacz dodatkowe informacje), przedstawiające bohaterki z tej właśnie kreskówki można kupić w niejednym sklepie, ale też różnie sytuacja wygląda z ich popularnością.

Tags: zabawki, lalki, wózki