Wybieranie sali na organizację konferencji - podstawowe aspekty jakie się tym wiążą.


Konferencje są często wybieraną formą spotkań biznesowych i naukowych. Organizowane są one zarówno przez duże uczelnie i firmy, jak również przez małe, działające lokalnie firmy. Jednak wielu ludzi nawet nie ma świadomości tego, jak dużo pracy i załatwienia wielu spraw wymagać będzie zorganizowanie takiej konferencji.

Spotkanie na konferencji
Author: fdecomite
Source: http://www.flickr.com
W praktyce zacząć się wszystko powinno od znalezienia odpowiedniej sali, która będzie mogła pomieścić wszystkich zaproszonych gości. Częstym błędem organizujących jest zapraszanie nieco większej ilości gości niż będzie miejsc i planowanie, że ktoś po prostu nie pojawi się. Jeżeli jednak wszyscy przyjadą, to organizacyjna wpadka gotowa, dużo lepiej będzie uchronić się przed taką sytuacją już podczas wyboru sali. Należy także zwrócić uwagę, szczególnie jeżeli konferencja miałaby dłużej trwać, na jakość i wygodę krzeseł. Po całym dniu spędzonym w pozycji siedzącej takie drobne kwestie mają ogromne znaczenie dla samopoczucia i zaangażowania uczestników konferencji (zobacz więcej na stronie www).

Przy nieco dłuższych imprezach należy również zadbać o zaplecze gastronomiczne, tu do dyspozycji będzie albo skorzystanie z kuchni firmy wynajmującej salę, lub też z jakiegoś cateringu. Ważne powinno tylko być, aby nie pozostawić uczestników na cały dzień jedynie o ciastkach, paluszkach i szklance wody, lecz podać im solidny obiad, po jakim będą mieli dalej siłę aktywnie brać udział w rozmowach. Świetną lokalizacją na kochtex poznań - http://www.mojekonferencje.pl/poznan/kochtex - i sympozja, szczególnie jeśli wiązać się one będą z kilkudniowym pobytem, będą najróżniejsze hotele.Szkolenie biznesowe
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com
Wiele z nich oferuje kompleksowe usługi, to znaczy ma odpowiednie zaplecze do przeprowadzenia spotkania, a oprócz tego dla uczestników można zamówić noclegi i kompleksowe wyżywienie. W czasie poszukiwań odpowiedniej sali należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw, które mogą mieć później duże znaczenie na organizację. Sala powinna mieć odpowiednie nagłośnienie i sprzęt multimedialny, niezbędny powoli się też staje dostęp do bezprzewodowej sieci, z którego większość użytkowników zapewne będzie korzystać.

Tags: sala, konferencja, sympozja