Wybór fundacji, której oddasz 1% podatku, zależy tylko od ciebie


Organizacje non-profit, które działają w sferze zadań ma rzecz społeczeństwa, takich jak ochrona zdrowia, ochrona środowiska, pomoc społeczna, edukacja, pomoc osobom niepełnosprawnym, pozyskują, na realizację swoich zadań, środki finansowe m.in. z odpisów 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
rozliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Nasze prawo daje możliwość osobom fizycznym, odpisania 1% należnego podatku za dany rok podatkowy, dla organizacji pozarządowej. Pismo o dostarczenie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych właściwego fiskusowi, jest nierozerwalną częścią zeznania podatkowego, rozliczanego na formularzu PIT - 36 lub PIT - 37. Dzięki temu mechanizmowi, płatnik może świadomie podjąć decyzję, na jakie faktycznie zadania chce przeznaczyć 1% swojego podatku należnego budżetowi państwa.

Pomimo, tego iż sporo osób zastanawia się, nad istotą przekazywania organizacjom non-profit tak niskiej kwoty, to co roku rozszerza się grono Polaków wskazujących organizacje non-profit we własnym zeznaniu podatkowym. Powiększa się wiedza, że jednak w sumie otrzymuje się pokaźną sumę a zatem pomoc jest efektywna. Warto zatem poświęcić chwilę i zasięgnąć informacji jak oddać 1% podatku - . A praca ta, nie jest w ogóle męcząca . Należy tylko w składanym zeznaniu wymienić organizację pożytku publicznego, którą chce się wesprzeć finansowo, wymieniając jej numer KRS. Kolejno fiskus prześle organizacji non-profit, wyspecyfikowaną w deklaracji podatkowej, 1% odprowadzanego do urzędu skarbowego podatku za dany rok podatkowy.rozliczenia podatkowe
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Generalnie najwięcej płatników wybiera wielkie organizacje. Organizacje pożytku publicznego, o których dużo się słyszy, te które organizują dynamiczne działania promocyjne. Te stowarzyszenia, które prowadzą swoje działania na ogromną skalę. Poprzez takie działania, wzrasta świadomość ludzi, że warto w ogóle odpisywać organizacjom pożytku publicznego 1%. Aby odpisać 1% podatku ewidencja organizacji jest długa, warto mimo wszystko przyglądnąć się regionalnym działalnościom. Takim, które cieszą się dużym zaufaniem i których efekty funkcjonowania obserwować można w najbliższym otoczeniu. Spis organizacji non-profit - nazwę, adres, numer rachunku bankowego, odszukać można na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, na stronie internetowej Stowarzyszania Klon/Jawor oraz na stronie internetowej akcji społecznej 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Tags: podatki, Urząd Skarbowy, organizacje, Stowarzyszanie