Wybieramy kapelę na wesele


Muzyka kreuje aurę wielu ważnych wydarzeń. Na pewno, nadzwyczaj istotna jest także w trakcie przyjęć weselnych. Gdy trzeba, pomaga wprawić biesiadników w dobre samopoczucie, nakłonić do zabaw i szaleństw na parkiecie. W innych momentach pomaga im wstąpić w poetyczny klimat.

zespół na wesele
Author: Infrogmation of New Orleans
Source: http://www.flickr.com
Dlatego tak istotne jest właściwe dobranie osób, które za oprawę muzyczną będą odpowiadać. Kapela kapeli nierówna. Dlatego właśnie spróbujemy podpowiedzieć Państwu, jakimi kryteriami się kierować oraz jakie atrybuty należy brać pod uwagę, w poszukiwaniu doskonałego zespołu weselnego.

zabawa weselna
Author: Sunset Alliance
Source: http://www.flickr.com
To, jak dużą część budżetu weselnego przeznaczycie na wynajęcie orkiestry weselnej, w wielkiej mierze determinuje sporo materii z tym związanych, takich jak przykładowo ilość osób, z jakich kapela się jest złożona (im jest ich więcej, tym cena będzie większa). Możliwości ekonomiczne młodej pary wpływają także na to, jakiego instrumentarium będzie używał zespół weselny Wielkopolska obfituje w niemałą liczbę rzeczonych kapel - przykładowo - ciekawa propozycja na stronie. Pamiętajcie przy tym, że więcej, nie zawżdy znaczy porządniej, i nieraz kameralna grupa lepiej podoła Waszym wymogom, niż kilkunastoosobowa orkiestra.

Dobierając zespół weselny dobrze jest postawić na ten, którego członkowie mają dużą praktykę nie tylko w śpiewaniu i graniu, ale także praktykę w prowadzeniu wesel, dlatego, że funkcją jego członków jest m.in. zaproszenie młodej pary do pierwszego tańca, namawianie biesiadników do zabawy na parkiecie. Członkowie zespołu muszą sobie niekiedy poradzić w sytuacjach konfundujących, niekiedy kryzysowych.

Ogromnie istotne jest to, abyście już na wstępie poszukiwań zespołu weselnego określili, przy jakiego typu muzyce pragniecie się bawić.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Przeczytaj zatem dalej (http://www.wonia.pl/oferta/) o tym wątku w nowym tekście, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Zespoły weselne zazwyczaj są sprofilowane w pewnych stylach muzycznych. Najlepiej jest zatem poszukiwać orkiestr poruszających się w sferze konkretnych, wyselekcjonowanych przez Was stylów muzycznych. Pamiętajcie jednak, żeby dokonując wspomnianego wyboru, nie kierować się egoistycznie jedynie własnym smakiem oraz zamiłowaniami. Pomyślcie, jakiego typu muzyka przypadnie do gustu także Waszym gościom.

Dla niektórych osób spisywanie pisemnej umowy z kapelą może wydawać się bezcelową formalnością. Nic w wyższym stopniu błędnego. Wzmiankowana umowa da tak Wam jak też ludziom z zespołu poczucie bezpieczeństwa.

Tags: orkiestra, zespół weselny