Wizyta z dzieckiem na basenie, co należy zabrać?


W krótkim czasie po porodzie kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze nieco czasu, zanim powróci do dawnej formy, ale na aktywność fizyczną, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już parę tygodni po porodzie. Z jakiego powodu nie połączyć relaksu z aktywnością fizyczną i nie pójść na basen razem z maluszkiem?
basen
Author: AForestFrolic
Source: http://www.flickr.com
Na pływalnię lekarze pozwalają zabrać już paromiesięczne dziecko, które jest zdrowe, prawidłowo się rozwija i pewnie unosi oraz trzyma główkę. Harce na basenie mogą być idealną przygodą, zarówno dla opiekunów jak i dzieci. Niemowlęta czują się bardzo dobrze w wodzie, a kąpiel w basenie pomaga im nabyć nowe umiejętności. Cóż, pierwsza wizyta na basenie bywa trochę stresująca dla rodzica, dlatego dobre przygotowanie do wyprawy to podstawa. Jakie artykuły dla dzieci powinniśmy spakować na basen? Przede wszystkim dobry nastrój i dużo uśmiechu. Istnieją takie elementy, bez których opieka nad dzieckiem obejść się nie może. O czym mowa? O miękkich, ciepłych, komfortowych ręcznikach. Ręczniki kąpielowe na https://www.fiorino.eu/sklep/kategoria/reczniki-kapielowe-dla-dzieci-10183 to szeroki wachlarz wzorów i odcieni! Bardzo dobrym rozwiązaniem są ręczniki z kapturkiem, które idealnie otulają również główkę dziecka. Sprawdzają się szczególnie w przypadku dzieci o bardziej bujnych czuprynach i umożliwiają ich szybkie wysuszenie.Basen
Author: eu -
Source: http://www.flickr.com
Tak jak w przypadku innych ręczników dziecięcych, muszą być uszyty z materiału, który dobrze wchłania wodę a także pozwala zatrzymać ciepło. W sklepach internetowych czeka na nas wiele tego rodzaju ręczniczków, w wesołych kolorach i wzorach, które dodatkowo zafascynują dziecko. Wycieranie delikatnym, miękkim ręcznikiem będzie miłym akcentem na zakończenie kąpieli - ochroni dziecko przed chłodem oraz umożliwi zręczne wytarcie delikatnej skóry malucha. Zarządcy basenów wymagają od rodziców zakładania ich pociechom pieluch, stworzonych właśnie z myślą o zabawach w wodzie. Takie pieluszki, dzięki wyjątkowemu wkładowi chłonącemu nie pęcznieją, natomiast ich niezwykła budowa i specjalne materiały nie ulegają uszkodzeniu w wodzie. Bo przecież wizyta na basenie ma być jedynie rozkoszną zabawą! Więcej: http://www.fiorino.eu.

Tags: dzieci, zabawy, kąpiel