Wielkie wydarzenia muszą mieć dobre oświetlenie


Wielu osób zdaje sobie sprawę z tego, iż niesamowicie ważną rolę w czasie koncertu i różnego rodzaju wystąpień na scenie spełnia światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą dobrze oświetleni, jak i także zależy od tego również to, czy widzowie będą ciągle przywoływani na tą scenę, czy będą uciekali wzrokiem gdzieś na bok, ponieważ światła na scenie będą na przykład nazbyt mocne oraz okaże się, że nie są w stanie patrzeć na estradę.


Oświetlenie sceniczne to ważna sprawa
Jeśli zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówka, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni zachwytu dla osób, którzy się tym trudnią. Zwłaszcza iż trzeba bardzo uważnie rozłożyć każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co powinna oświetlać. W dodatku jeszcze trzeba tu wiedzieć, że taka scenografia eventowa, często w dużej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W odpowiedniej chwili na odpowiednią osobę powinien paść konkretny kolor światła, tak żeby podkreślić spokój konkretnej sceny, albo pokazać jak straszne jest to, co aktorzy przedstawiają w tej chwili. Kiedy oświetlenie nie zadziała, albo pojawi się z opóźnieniem, to ma szanse się okazać, że umknie calutki ten nieprawdopodobny efekt.
Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Author: Sigma International
Source: Sigma International

Kolorowe światła to podstawa
Kiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie tylko samodzielną muzyka, która jest grana, ale również i calutką otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak pojawiają się różne snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a innym razem mkną po tłumie.


Oświetlenie koncertowe musi być na ruchomych lampach, tak aby od czasu do czasu nie świeciło cały czas w jedno miejsce, ponieważ wówczas nie będzie dawało takiego niesamowitego wrażenia. W dodatku także warto tu wiedzieć, iż takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej ostrożności operatorów, tak aby w właściwej chwili się pojawiało i żeby w odpowiedniej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Z pewnością należy wiedzieć, że odpowiedzialność za oświetlenie jest niesamowicie duża, bo bardzo dużo od niego zależy. Szczególnie jeśli za jego wsparciem chcemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co pragną nam powiedzieć muzycy lub artyści.

Podnoszona tu tematyka jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu gruzja wczasy, który publikuje pokrewne zagadnienia.

Jakby nie było, bez wątpienia należy tutaj myśleć o tym, w jaki sposób można jeszcze to oświetlenie poprawić.

Tags: żarówek, muzyką