Wesele – zacznij je planować jak najwcześniej


Organizacja wesela to niewątpliwe dość złożone i skomplikowane zadanie. Na ogół jednak czeka nas ono tylko raz w życiu, stąd też warto naprawdę się za to wziąć. W końcu każda para młoda chyba chce, aby dzień jej ślubu został przez wszystkich gości zapamiętany bardzo dobrze. Żeby tak było i żeby zaoszczędzić sobie problemów, warto zabrać się za wszystko jak najwcześniej.
Kiedy jest zatem najlepszy moment, by zacząć planować? To zależy, którą część konkretnie mamy na myśli. Jeśli chodzi o rezerwację sal weselnych, to wiele z nich trzeba „zaklepać” już nawet dwa lata przed datą ślubu.
Warto więc ze znacznym wyprzedzeniem zacząć analizować, gdzie chcielibyśmy zrealizować swoje przyjęcie weselne. Inne kwestie możemy zostawić na trochę później.

Szukasz szczegółowych treści, żeby rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Namawiamy do nowego wpisu. Znajdziesz go na portalu (https://tuchoinki.pl/) pod linkiem.

Oprócz wielkości ważne jest także umiejscowienie sali. Dobrze gdyby znajdowała się ona w pobliżu kościoła. Jeżeli jest to jednak niemożliwe, weźmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Przygotujmy więc dla nich jakiś transport.
tort
Author: mnemosyne888
Source: http://www.flickr.com
Od czego więc zacząć? Oczywiście od ustalenia listy gości. Wpierw przeanalizujmy, na ile osób chcielibyśmy przygotować przyjęcie, a następnie pomyślmy, kogo konkretnie mamy w planach zaprosić. Niektóre osoby będziemy musieli z pewnością wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas chwil do namysłu.

Dopiero, kiedy będziemy mieć listę gości, będzie można podjąć inne istotne decyzje, takie jak chociażby wybór sali, czy też ustalenie jadłospisu. Przeanalizujmy, czy przygotowanie potraw powierzymy firmom zewnętrznym, czy spróbujemy chociaż częściowo wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja z pewnością będzie tańsza. Dowiedzmy się także, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, jak również pozostałe elementy zestawu, jak na przykład patera ceramiczna - podawaj ciasto na paterach. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, ale, gdy przyjdzie co do czego, okaże się bardzo ważne.


Warto pamiętać, że dla większości ludzi już ślub sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z dużą ilością stresu. Dlatego dobrze zatroszczyć się o to, żeby już zawczasu o wszystko zadbać. Dzięki temu, gdy nadejdzie ten najważniejszy dzień, nie będziemy martwić się o takie drobiazgi, jak to czy na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (świetna patera dwupoziomowa, a zamiast tego skupimy się na naprawdę ważnych rzeczach.

Tags: potrawy, jadłospis, przyjęcia weselne