Ważne informacje dla rodziców którzy będą chcieli posłać swoje dziecko do przedszkola, opis procedury składania wniosków


Przedszkola pełnią bardzo dużą rolę w wychowaniu, lecz również dzięki nim sporo kobiet może wrócić na powrót do pracy zawodowej. Do przedszkola mogą uczęszczać dzieci w wieku pomiędzy 3 a 6 lat, chociaż w niektórych przypadkach będzie możliwość przyjęcia dziecka o pół roku młodszego. O ile oczywiście będą wolne miejsca, bo niestety z tym bardzo różnie bywa. Żeby zapisać dziecko do jednego z samorządowych przedszkoli trzeba spełnić szereg warunków, a i tak nie ma żadnej pewności że miejsce będzie.


dziecko na huśtawce
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Z reguły rekrutacja do przedszkola wrocław 2016 na następny rok rozpoczyna się w marcu i trwa około trzech tygodni (więcej w bajkowej przystani). Rodzice zapisujący swojego malucha pierwszy raz wypełnić muszą kartę zgłoszeń i oddać ją w odpowiednim czasie. Kolejność zgłoszeń znaczenia nie ma, ważne będzie jedynie żeby nie przekroczyć terminu składania wniosków.

Mnóstwo ludzi szuka interesujących faktów na ten temat problem. Trafnym pomysłem będzie wejść na nasz serwis (http://ipschool.pl/pl/modern_building). Rzeczywiście warto! Przekonasz się, że nie pożałujesz!

W ustalony czasie następuje ogłoszenie listy przyjętych dzieciaków, a rodzice dostają trochę czasu na to, żeby potwierdzić chęci pozostawienia dziecka w przedszkolu. Jeżeli nie zrobią tego albo zrezygnują, to na wolne miejsca odbywa się ponowna rekrutacja z listy rezerwowej.

Doskonale by było, jeśli do przedszkoli mogłyby się dostać wszystkie chętne dzieci, jednak w praktyce tak dobrze nie będzie. Decyzja o miejscu zależy od kilku czynników i niestety spora część rodziców nie będzie miała możliwości posłania dziecka do przedszkola lub musi z nim daleko dojeżdżać. Obecnie w pierwszej kolejności przyjmuje się dzieci mające sześć lat, które odbywają przedszkolne przygotowanie, a następnie dzieci osób wychowujących je samotnie.


Dalsze kryteria są ustalane przez każdą gminę niezależnie, jeśli liczba miejsc będzie mniejsza niż zainteresowanych dzieci jakaś ich część przenoszona jest na listę rezerwową. Jeżeli komuś nie uda się zapisać swojego malucha do przedszkola państwowego, to alternatywą może dla niego być Przedszkole Guzik niepubliczne wrocław (Bajkowa Przystań). W przypadku takich placówek liczyć się trzeba z większymi płatnościami, ale z reguły nie ma żadnych problemów z dostaniem się i często można także liczyć na dużo lepszą opiekę.

Tags: dziecko, dzieci, przedszkola