Ważne elementy organizacji wesela


Wesele jest niezwykle istotnym momentem w życiu wszystkich par. Jest to bowiem uroczystość, na której świętuje się zawarcie związku małżeńskiego. Zarówno do ślubu, jak i przyjęcia weselnego dużo par przygotowuje się ze znacznym wyprzedzeniem. Należy bowiem sfinalizować bardzo dużo rozmaitych spraw formalnych, a także obmyślić wiele spraw.


wesele
Author: Derek Hatfield
Source: http://www.flickr.com
Na przykład aktualnie specjalistów od fotografowania i filowania zatrudnia się zarówno na ślub, jak i na przyjęcie weselne. Wiele osób chce mieć te uroczystości tak wystawne i dopięte na ostatni guzik, że przygotowania zaczyna na kilka lat przed ustalonym terminem uroczystości. W kwestii zaś wesela jedną z najważniejszych kwestii, które należy obmyślić, jest wybór właściwej sali. Tylko nieliczni ludzie preferują bowiem urządzanie niewielkiego przyjęcia w mieszkaniu dla najbliższych. Zwykle organizuje się większe przyjęcia w wynajętym pomieszczeniu.

Muzyka i zabawy weselne
Jedną z bardziej istotnych spraw, jakie powinno się rozważyć przygotowując wizję przyjęcia weselnego jest kwestia orkiestry. Najczęściej wybiera się pomiędzy zespołem weselnym a DJ-em odtwarzającym muzykę. Zespoły weselne są bardzo różnorodne, podejmując decyzję warto zastanowić się, jakiego typu muzykę pragnie się usłyszeć na weselu. Powinno się również skontrolować umiejętności zespołu weselnego, do czego przydatne jest przesłuchanie jego repertuaru z odpowiednim wyprzedzeniem. Oprócz tego nierzadko bywa tak, że zespół weselny zajmuje się także inicjowaniem i organizowaniem zabaw weselnych. Ich obecność i typ także należy uzgodnić wcześniej z członkami zespołu.


Menu na weselu
Inną bardzo ważną kwestią jest wybór menu na wesele. Większość wesel obejmuje pojawienie się dwóch gorących posiłków w trakcie zabawy. Poza tym serwowane są alkohole i różnego rodzaju przekąski i słodycze. Bardzo ważne jest, by tak rozplanować ilość żywności, by dla nikogo nie zabrakło. Ogólnie menu najczęściej ustala się z właścicielami sali, gdzie robi się wesele. Zapewnianie cateringu na przyjęciach weselnych często wchodzi w skład oferty domów weselnych. Współcześnie takie menu jest bardzo zróżnicowane, ponadto możliwe jest wybranie na przykład dań wegetariańskich. Ważną kwestią jest także zadbanie o menu dla dzieci, o ile mają się one pojawić na weselu.

Tags: wesele, ślub, zespół weselny