Właściwe motywowanie osób zatrudnionych drogą do sukcesów


Gdy rozmyślamy o tym, w jaki sposób sprawić by nasi pracownicy pracowali w odpowiedni sposób powinniśmy nie zapominać, że jest wiele ciekawych rozwiązań. Najważniejsze to je zauważać i wykorzystać je. Część z firm chce podążać starymi, znanymi drogami, ale tego rodzaju podejście prowadzi do tego, że nasza firma pozostanie w tyle.

spotkanie z szefem
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem można do działań naszej firmy zacząć wprowadzać przykładowo gry menadżerskie - szkolenia (gry menedżerskie). Jest to metoda na zmotywowanie menadżerów do bardziej sensownej pracy z zespołem, do nauczenia ich odpowiedniego planowania ogarniania problemów oraz do pokazania wszystkim, że zgrana ekipa jest w stanie zrobić o niebo więcej. Istnieje mnóstwo przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju szkolenia dla handlowców w tym też dla menadżerów. Należy znaleźć właściwą firmę szkoleniową i najzwyczajniej w świecie przedyskutować to z nimi. Tego typu firma będzie mogła podpowiedzieć, jaki rodzaj szkolenia okaże się najsensowniejszy, czy gry menadżerskie są niezbędne w naszej firmie, czy lepiej położyć w szkoleniu nacisk na pozostałe kwestie. Dzięki temu nasza firma będzie się ciągle rozwijać, a nie bez celu przebierać nogami w danym miejscu - szkolenia (szkolenia dla handlowców).Praca zespołowa
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Kreatywność ciągle jest w cenie
W każdej firmie są kłopoty. Nie zawsze prosto je ogarnąć, nie wspominając już o tym, żeby określić, kto konkretnie jest za dane problemy odpowiedzialny. Bardzo ważne jest jednak, sprawne i sensowne po pierwsze rozwiązanie kłopotu. A bardzo ważne jest twórcze rozwiązywanie problemów, które dla dużego grona ludzi wydaje się czarną magią - szkolenia (twórcze rozwiązywanie problemów). Czemu? Bo kiedy mamy kłopot ludzie po prostu mają ochotę go jak najszybciej ogarnąć zamiast myśleć na spokojnie o różnych opcjach włączając do tego nie jedynie logikę, ale i kreatywność. Twórcze rozwiązywanie kłopotów prowadzi do tego, że kłopot zniknie i co najistotniejsze firma dodatkowo na rozwiązaniu kłopotu zyska. Powinniśmy, więc zacząć troszczyć się o to żeby w firmie funkcjonował zespół ludzi, którzy są w stanie w twórczy sposób rozwiązać kłopot i to bez względu na to, czy chodzi o problemy z kontrahentami czy o problemy pomiędzy ludźmi zatrudnionymi w przedsiębiorstwie.

Tags: Zespół, menadżer, podejście