W jaki sposób wybrać właściwe dekoracje kościoła?


Kościół to kluczowe miejsce w czasie uroczystości ślubnych. To właśnie w tym miejscu, w Domu Bożym, młoda para przyrzeka być sobie wierną i żyć w miłości po kres swoich dni. Dlatego warto jest zadbać o właściwą oprawę i wybrać naprawdę piękne dekoracje kościoła, aby nadać wszystkiemu nadzwyczajnego klimatu. Jak w związku z tym dobrać najlepsze ozdoby?


dekoracje kościoła
Author: Ronald Preuß
Source: http://www.flickr.com
Podstawowym zadaniem jest dostosowanie dekoracji do charakteru świątyni. Inaczej przyozdobimy mały, urokliwy kościołek, inaczej z kolei majestatyczny budynek, który urzeka samym ogromem przestrzeni. Starsze kościoły domagają się bardziej tradycyjnych dekoracji, a w zbudowanych w nowoczesnym stylu świątyniach można sobie pozwolić na więcej możliwości i dużo bardziej odważne formy - .

Nie zapominajmy, by trzymać się kolorystyki ustalonej w przewodnim motywie wesela. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na nawę główną, ponieważ tą drogą idą młodzi, aby wypowiedzieć sobie słowa przysięgi. Dobrze też udekorować krzesła, na jakich siedzą narzeczeni i ławki dla gości. Sprawdzą się niewielkie bukiety, kokardy i lampiony, których blask fantastycznie rozświetli wnętrze. Jeżeli tego samego dnia bierze ślub wiele par, najkorzystniej jest wspólnie omówić dekoracje, co znacznie zredukuje koszty. W innym razie zmarnujemy sporo czasu, gdyż między ślubami może nie być zbyt dużej przerwy, a zdjęcie dekoracji i
Author: E. i M. Barteczko i 5Events
Source: abcslubu.pl
umocowanie nowych może być pracochłonne.


Neutralna kolorystyka powinna zadowolić każdą młodą parę. Tak samo jak prostota, która jest zawsze w modzie. Nigdy nie warto przesadzać, tak samo jest w przypadku dekoracji, których nadmiar mógłby przesłonić nawet samą młodą parę, a to ona przecież ma być w centrum uwagi. Dobrze też zastanowić się nad sypaniem płatków przez małe dzieci. Jest to niesłychanie urokliwy pomysł i pozwala zaangażować w przygotowania też tych najmłodszych uczestników wesela.

Jeśli nie mamy głowy do dekoracji i w zasadzie nigdy nie przepadaliśmy za aranżacją wnętrz, warto jest powierzyć to zadanie wykwalifikowanym kwiaciarniom, które wiedzą, jak udekorować świątynię, aby zaznaczyć szczególny charakter ceremonii. A młoda para, korzystając ze wsparcia fachowców, może poświęcić oszczędzony czas na swoje przygotowania i odetchnąć przed tą jedną z najpiękniejszych chwil w życiu.

Tags: dekoracje, wesele, ślub, kościół