W jaki sposób rozumieć najnowsze zagadnienia mówiące o sferze pracy oraz nauki? Oto krótki poradnik


Ostatnimi czasy pojawiły się w Polsce nowe zagadnienia, jakie na pewno zmieniły naszą rzeczywistość. Już dziś, kiedy słyszymy te nazwy nie jesteśmy zaskoczeni, bo są one tutaj powszechne i występujące w tak dużej ilości miejsc, iż nikogo jednak nie dziwią. Być może jednak należy parę z nich opisać, by nie było nieporozumień.

przemysł
Author: Takuma Kimura
Source: http://www.flickr.com
Na początek park przemysłowy.

Jeśli niniejszy artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html) a znajdziesz w tamtym miejscu inne tego typu wiadomości. One także na pewno będą dla Ciebie interesujące.

Jest to wolnostojący zespół nieruchomości, w jego skład można zaliczyć również nieruchomość, w której znajduje się infrastruktura techniczna, jaka została po likwidowanym przedsiębiorstwie. Tego typu miejsce jest tworzone używając umowy cywilnoprawnej. Jedną ze stron jest jednostka samorządu danego terytorium, która stwarza możliwości założenia własnej firmy, szczególnie niewielkim spółkom. To coś innego niż zakład przemysłowy, znany dużej ilości osób. Innym, dość powszechnym, lecz jednocześnie niezbyt zrozumiałym pojęciem jest inkubator przedsiębiorczości.

Powiązany artykuł:

To instytucja, jakiej celem jest propagowanie przedsiębiorczości. Zależnie od grupy docelowej można wymienić parę szczególnych typów takich miejsc. Taka oferta przeznaczona jest głównie do młodych przedsiębiorstw (małe i średnie formy), które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku. Lecz także do młodych osób i studentów czy do podmiotów ekonomii społecznej. Kolejnym ważnym hasłem jest park technologiczny. Jest to zespół odrębnych nieruchomości wraz z zapleczem technicznym. Został on stworzony, aby z wielką swobodą miał miejsce przepływ wiedzy i technologii między ośrodkami będącymi blisko sfery naukowej a przedsiębiorcami.Może Cię zainteresować - logistyka (zobacz www.leaderlogistics.pl/uslugi-specjalne/)

W takim miejscu najczęściej są zakładane inkubatory technologiczne. Nazwa parku technologicznego jest tożsama z pozostałymi, jakie są stosowane na całym świecie. Podobne, spotykane szczególnie w literaturze, to park naukowy czy park badawczy. Definicyjnie jednak ujmując jest to instytucja zarządzana przez profesjonalistów, ich najważniejszym celem jest promocja innowacyjnej kultury i konkurencyjności instytutów naukowo-badawczych. Park tego rodzaju kieruje procesem przepływu wiedzy i technologi pomiędzy placówkami naukowymi i przedsiębiorstwami. Pomaga również w powstawaniu i rozwoju firm innowacyjnych, jakie oferują możliwość inkubacji i wsparcia w procesie tworzenia firm typu spin-off.

Tags: nieruchomości, park technologiczny, Inkubator Przedsiębiorczości