W jaki sposób obecnie zaplanować udane wesele, by nie wydać fortuny?


Polskie wesela są zazwyczaj huczne i trwają nawet 2 dni. Rzecz jasna, zaplanowanie takiego przyjęcia jest nie tylko dużym wyzwaniem logistycznym, ale także finansowym.


Coraz więcej Młodych Par rezygnuje z tego względu z wesela, poprzestając na samym ślubie albo latami odkłada potrzebne pieniądze. Tymczasem, naprawdę udane wesele można zorganizować taniej. Trzeba tylko chcieć. Przykładowo, gdy narzeczeni są z Wrocławia i wszystkie sale weselne w tym mieście oferują wysokie ceny, wskazane jest zastanowić się nad opcją zarezerwowania sali w sąsiedztwie miasta jak np. . W mniejszych miejscowościach jest najczęściej taniej.

wesele
Author: Aga Cudak
Source: abcslubu.pl
Planując wesele okolice Wrocławia () należy pamiętać, że niektórzy goście mogą mieć poważne trudności z zagwarantowaniem sobie transportu, z tego względu niekiedy wskazane jest zapewnienie im noclegów lub wynajęcie autobusu, który gości przetransportuje na trasie pomiędzy kościołem a salą weselną. Coraz modniejsze są wesela na świeżym powietrzu bądź wesela w namiotach. To znakomita alternatywa dla tych par, które mają dużo czasu na organizację, ponieważ trzeba wynająć kucharkę czy firmę cateringową, zastawę, stoły i krzesła oraz zaplecze sprzętu AGD. Opcjonalnie, narzeczeni mogą zastanowić się nad weselem w piątek. Najczęściej sale weselne proponują wtedy korzystniejsze ceny.

Osoby, które dysponują ograniczonym budżetem powinny w pierwszej kolejności drobiazgowo przeanalizować listę gości. Kiedy jakiegoś członka rodziny nie widuje się od lat, można bez wyrzutów sumienia zrezygnować z zapraszania go na przyjęcie i ograniczyć się jedynie do tych osób, z którymi utrzymuje się ciągły kontakt i które rzeczywiście są bardzo bliskie Młodej Parze. Mniejsze wesela są nie tylko tańsze, ale również bardziej kameralne, w związku z czym łatwo miłą atmosferę. Co więcej, część dekoracji można zrobić osobiście, między innymi przy pomocy papieru.


Dużo ciekawych inspiracji znajduje się w Internecie. Z wykonaniem prostych dekoracji poradzą sobie nawet te osoby, które nie mają zdolności manualnych. Jeżeli planuje się ograniczać koszty, zamiast zespołu można wynająć DJ'a. To dzisiaj coraz bardziej popularne rozwiązanie. Suknię ślubną z kolei dobrze jest kupować podczas wyprzedaży.

Tags: catering, ceny, wesele, DJ