Tradycyjny łuk – czym się odznacza i czy warto go kupić?


W naszych czasach miłośnicy strzelania z łuku mają spory problem z zakupem odpowiedniego łuku. W sklepach istnieje bowiem tyle najróżniejszych typów sprzętu, że nie jest łatwo podjąć ostateczną decyzję.
zielona Mazda
Author: Nacho
Source: http://www.flickr.com


Niezmienną popularnością cieszą się jednakże łuki tradycyjne. Czym się one odznaczają i czy warto nabyć taki łuk?


Łuki tradycyjne były szczególnie popularne w średniowieczu i szczerze mówiąc nie odmieniły one swojej budowy od tamtego czasu. Także dziś cieszą się one dużą popularnością pośród amatorów łucznictwa, przede wszystkim przez wzgląd na to, że mogą je używać zarówno prawo-, jak i leworęczne osoby. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych tworzyw łuki te wyróżniają się aktualnie większą wytrzymałością oraz zdecydowanie dłuższą żywotnością niż ich odpowiedniki średniowieczne. Obecne modele są też zdecydowanie łatwiejsze do naciągnięcia – siła naciągu równa 10-25 kg da nam możliwość nam spokojnie wystrzelić strzałę w kierunku tarczy (sklepy lucznicze).


Jeżeli chodzi o łuki tradycyjne ważne jest jednak to, żeby nie posiadały one żadnych elementów wystających poza brzeg majdanu. Nie mogą one również posiadać żadnych oznaczeń na cięciwie, które mogłyby ułatwić jego użytkowanie.

Jeśli zaintrygował Cię niniejszy artykuł, to sprawdź szczegóły (https://klubtanca.pl/rock-and-roll-taniec/), które także są na opisywany temat. Zawsze lepiej jest znać więcej szczegółów.

Można zatem powiedzieć, że ten typ łuku jest polecany raczej dla osób, które mają już doświadczenie w strzelaniu z łuku.
Osobom początkującym może być ciężko nauczyć się podstaw bez podparcia na strzałę i innych akcesoriów, które sprawiają, że łatwiej jest poznać podstawy strzelania. Jeżeli jednak mamy już doświadczenie w łucznictwie i pragniemy poznać jego całkiem nowy wymiar, łuki tradycyjne stanowią element doskonały dla nas - zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie.

Tags: produkt, element, kupić