Szykujesz wyprawkę dla niemowlęcia? Sprawdź, jakie ubranka są konieczne


Oczekiwanie, gdy maluszek się urodzi, to okres wielkich przygotowań. Szkrabowi potrzebny jest własny pokój, a już na pewno łóżeczko, w którym będzie spędzało większość czasu w początkowym etapie życia. Poza kołyską, butelkami, oliwkami, wózkami oraz kocykami zakupić trzeba też ubrania, z jakich część weźmiemy już do szpitala. Co musi być w takiej wyprawce, by w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za dodatkowymi śpioszkami albo czapeczką?

kocyki dla dzieci
Author: Henry Burrows
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu stoją oczywiście nadmienione śpiochy czy body oraz pajacyki, w zależności od pory roku, w jakiej maluch przychodzi na świat. Parę kompletów ubranek trzeba włożyć do torby, aby być przygotowanym do szpitala oraz nie pakować się w środku nocy, ponieważ raptownie dopadły nas skurcze. Na początek przydatnych będzie ok. dziesięciu takich zestawów, by nie być zmuszonym do ich codziennego prania.Poza śpiochami niezbędne są pieluszki, zarówno pampersy, jak i zwykłe, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, lecz mogą być użyteczne również do położenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać malucha albo do przykrycia go w czasie znaczniejszych upałów, gdy kocyki dla niemowląt są zbyt ciepłe. Następnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, ponieważ niemowlaki mają tendencje do drapania się pazurkami w policzki. Rękawiczki efektywnie przed tym zabezpieczają - sprawdź asortyment sklepu jest kupić dwie pary, aby mieć dodatkowe „łapki” na zmianę. Czapeczki z kolei będą przydatne również latem, gdyż musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlaczek jest nadzwyczaj wrażliwy na zmiany temperatury, a w szpitalu nie zawsze panują przyjazne warunki, nawet na oddziale dla noworodków.
Dziewczynka
Author: Benjamin Vander Steen
Source: http://www.flickr.com
Nie zapominajmy także o skarpetkach i rożku, który rzecz jasna też pakujemy do torby szpitalnej. W jakich miejscach kupować ubrania dla maluchów? Można decydować się na markowe ubranka dla dzieci, lecz miejmy na uwadze, iż w pierwszych miesiącach życia niemowlaczek błyskawicznie wyrasta ze śpioszków i kaftaników.

Właściwie co kilka dni będziemy mogli wyrzucić jakieś body czy koszulkę, gdyż okażą się za małe. W markowe ciuszki można inwestować potem, lecz zawsze decydujemy się na wyłącznie wysokiej jakości materiały, jakie nie będą drażnić wrażliwej skóry malutkich pociech. Dokładnie sprawdzajmy też zawartość tkaniny oraz z miejsca odrzucajmy sztuczne tkaniny, które na pewno nie będą dla nich właściwe.

Tags: szpital, łóżeczko, materiały, rękawiczka, śpioszkami