Sztuka rozsyłania zaproszeń na wesele i dziękowania zaproszonym


Wesele nie może się obyć bez licznego grona znajomych. Na pewno posiadasz już dawno zrobioną listę osób, które mają się pojawić. W związku z tym warto nareszcie zaprosić familię i przyjaciół na największą w życiu uroczystość. Jednak jak tego dokonać?

Można by pomyśleć, że to łatwe – wysłać czy dać zaproszenie i już, po kłopocie. Jednak jeżeli chcesz zrobić dobre wrażenie i nie chcesz nikogo nie urazić, dobrze jest trzymać się reguł savoir-vivre. Jak wręczać zaproszenia na ślub zgodnie z zasadami savoir-vivre?

Zacznijmy od tego, że warto osobiście wręczać własnoręczne zaproszenia ślubne. Dawniej panowała taka twarda reguła, która dotyczyła wszystkich gości. Aktualnie raczej stosuje się wysyłanie pocztą, jednak wciąż część zaproszeń powinno się dawać osobiście. Odnosi się to przede wszystkim do bliskiej rodziny, jak i również do kluczowych gości.

Kolejna kwestia to czas wręczania zaproszeń. Pamiętaj, że zapraszani muszą też przygotować się do ślubu, a więc nie może być mowy o zapraszaniu na parę dni przed weselem. Minimum to cztery tygodnie przed weselem, a wskazane są cztery miesiące. Wówczas wszyscy zdążą sobie poukładać grafiki tak, by móc się pojawić. Ponadto pamiętaj, aby dobrze skontrolować zaproszenie, aby wyłapać ewentualne błędy. Kartkę powinno się wkładać wierzchem do koperty i - co ważne - zostawić kopertę bez zaklejania – rzecz jasna nie dotyczy to rozsyłania zaproszeń pocztą.Nową tradycją, ale bardzo miłą, jest też podziękowanie dla gości weselnych. Można tego dokonać na różne sposoby. Niejednokrotnie młodzi oferują zaproszonym niewielki podarunek, np. małe pudełko słodkości z wizerunkiem pary młodej. To prezent, który goście mogą wziąć do domu jako przyjemne wspomnienie. Podziękowanie można też wysłać pocztą, tak samo jak zaproszenie i dodać do listu np. zdjęcia czy nagranie z wesela.

Tags: zaproszenia, wesele, ślub, podziękowania