Szczęśliwe dziecko powinno radować się życiem, a my powinniśmy zapewnić mu jak największą ilość możliwości zabawy i rozwoju


I wreszcie przychodzi ten czas, gdy nasz maluszek staje się bardziej samodzielny. No tak, zaczyna się od czworakowania, prób wstawania, a następnie już od pierwszych korczków i pierwszych niepowodzeń, czyli upadków. To dosyć ważny moment dla każdego dziecka, który powinien zjawić się spontanicznie i naturalnie. Jednocześnie, dla poznającego świat dziecka dobre by było jeszcze coś, co wzbogaci te chwile, coś jak pojazd, dzięki jakiemu prędzej może poznawać rzeczywistość i czuć jednocześnie jeszcze większą radość. Idealne do tego celu są jeździki i autka dla dziecka.

Wspaniały jest na przykład jeździk, najlepszy model to czterokołowy z niskim szerokim siedziskiem. Z pewnością jest bardziej atrakcyjny niż zwykły chodzik. Tak naprawdę, jest najlepszy dla starszego dziecka, lecz przecież nikt raczej nie pomyśli, że będzie dobry dla dziecka, które jeszcze samo nie siedzi. Taki maluch w sumie jeszcze nie jest w stanie utrzymać równowagi.

samochodziki dla dziecka tzw.jeździki
Source: http://twistcar.pl/
Bardzo ważne jest dla dziecka, gdy już nauczy się poruszać na jeździku, gdyż dokonuje tego to naprzemiennie, jest stabilność w tułowiu, co znaczy, iż nie istnieje ryzyko zdrowotne, na przykład na pogłębienie asymetrii.

Dziś prezentujemy taki post - jeżeli jest on użyteczny też dla Ciebie, to kliknij, a więcej zobaczysz tu. Przekonaj się, może to także wyda Ci się cenne.

Jednocześnie, są opinie, że jeździk ma zły wpływ na bioderka dziecka. Jest w tym sporo prawdy, jednak wszystko zależyz od tego jak dziecko przedstawia się napięciowo. Zasada jest taka, że jeśli wszystko jest odpowiednio, to z pewnością nasz maluch nie będzie chciał spędzać kilku godzin w jeździku, ponieważ dziecko pragnie poznawać różne rzeczy. A jak zmieni zabawę, wiadomo, że będzie się przemieszczać - mini samochodziki dla dziecka.

Dla dziecka, które może mieć określone problemy niezbędna jest pomoc. To znaczy, że jak dziecko nie potrafi z niego wstać, to trzeba pomóc się z niego wydostać. Dzięki temu nie spędzi w jeździku zbyt dużo czasu. Jednocześnie, jak twierdzą niektórzy, zresztą słusznie, iż duże zgięcie w biodrach jest mało zdrowie, lecz nie powinniśmy popadać w skrajności, bo dzieci, które nie potrzebują specjalistycznej terapii powinniśmy przecież zagwarantować sposobność do najprawdziwszej zabawy, bez zastanawiania się nad kwestiami rozwoju. Z tego też względu wiele jest zależne od nas. Kiedy będziemy mieli na uwadze różnorodności, będziemy zmieniać zabawy, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Tags: dziecko, zdrowie, zabawy, chodzik