Szczawnica i sąsiadujące z nią tereny są idealnym miejscem na letni odpoczynek


Przez większą część roku pracujemy, mimo wszystko w końcu przychodzi ten moment urlopu i mamy możliwość odbudować siły, dzięki czemu odzyskamy energię do podjęcia nowych wyzwań. Ale dokąd udać się, aby najlepiej wypocząć, czy w kraju znajdziemy coś ciekawego?


kwatera
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie, że tak - warto odkryć piękne zakątki własnego kraju. Odwiecznym dylematem urlopowym większości z nas jest pytanie, czy spędzać urlop nad morzem, czy w górach.

Zaciekawiło Cię to zdanie? Jeżeli tak, to z przyjemnością pragniemy Cię poinformować, że następny kolejny link (https://www.apollotour.pl/kierunki/wczasy-w-azji/emiraty-arabskie) czeka na Ciebie na nowej stronie - zanurz się w niej z przyjemnością.

Oba sposoby spędzania okresu urlopowego mają swoich miłośników, część ludzi podejmuje decyzje na jedno i drugie. Na terenie Polski góry i morze występują na przeciwległych końcach kraju, dlatego też w sytuacji niezbyt długiego urlopu, nie w każdym przypadku taki wybór będzie trafny.

Górskie trasy, luksusowe hotele i pensjonaty, sanatoria i ośrodki spa, ale i pełna uroku, stara zabudowa uzdrowiskowa, bujna przyroda otaczających ją górskich szczytów, czyste powietrze oraz przebogata kultura ludowa, to pozytywne aspekty Szczawnicy. Znajdziemy tutaj to co nieodzowne do "naładowania akumulatorów". Na pasjonatów pieszych i rowerowych eskapad, udostępnione są liczne trasy i ścieżki przyrodnicze. W Pijalni Wód Zdrojowych popróbować można kilku rodzajów wód mineralnych, z których wszystkie mają inne właściwości. najbardziej popularna jest woda ze źródła "Jan". Popróbować możemy wody "Magdalena", polecanej zwłaszcza przy niedomaganiach układu pokarmowego lub wody "Stefan", pomocnej przy chorobach układu oddechowego i moczowego.

Szczawnica to miasto znane nie tylko z walorów kuracyjnych. Przebogate propozycje turystyczne, dopełniają Szczawnica kwatery, których gospodarze oferują gościom znakomite, lokalne dania (sprawdź dostępne kwatery w Szczawnicy). Wiele atrakcji, odnajdą zimą amatorzy sportów zimowych.


wakacje w górach
Author: Ian Petersen
Source: http://www.flickr.com
Latem, flisacy chętnie zabiorą nas w podróż przełomem Dunajca. Spływ Dunajcem to fascynujące doznanie - górska rzeka przeciska się pomiędzy kompleksem wapiennych skał, przy których flisackie łodzie są malutkie jak zapałki.

Zainteresowały Cię wiadomości podane w tym tekście? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.osadanaochodzitej.pl/cennik.html) możesz przenieść się do bardziej precyzyjnych treści, które ukryliśmy w linku poniżej.

Jeśli wybierzemy się na podróż Dunajcem, na trasie możemy zwiedzić starodawny kościółek w Dębnie Podhalańskim, znaną średniowieczną twierdzę węgierską – Zamek Dunajec w Niedzicy a także pozwiedzać ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, znanego dawniej jako Królewski zamek Czorsztyn. Oba zamki położone są nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Tags: zamek, aktywność, szlaki, kwatera