Survival w lesie – jaki nóż wybrać, by czuć się przygotowanym?


Prawdziwy, samodzielny survival leśny to bez wątpienia marzenie każdego z mężczyzn i nie tylko. Jesteśmy wtedy całkowicie zdani na swoje siły, otoczeni dziką przyrodą i oddaleni od dzisiejszej cywilizacji. W tej sytuacji kluczowe jest to, aby wcześniej właściwie przygotować się do wyprawy. Najistotniejszą kwestią staje wtedy nóż, który wykorzystamy zarówno do zapewnienia sobie bezpieczeństwa, jak również do bardziej prozaicznych czynności. Jaki nóż opłaca się jest nabyć?


Zakup noża na różne sytuacje

drzewa, las
Author: Jose Gonzalez
Source: http://www.flickr.com
Najchętniej wybieranym przez miłośników survivalu nożem jest z pewnością nóż Bear Grylls. Przedmiot ten cechuje się szczególną trwałością i niezawodnością, co sprawia, że doskonale sprawdzi się w każdych warunkach, nawet tych najbardziej wymagających- cqb.pl/gerber-bear-grylls-folding-sheath-knife-000752-p-5261.html. Przy pomocy tego rodzaju noża łatwo przetniemy drewno, wykopiemy dziurę w gruncie i wykonamy wiele pozostałych czynności, które umożliwią nam przeżycie| funkcjonowanie podczas pobytu samemu w lesie. Uwzględniając mnogość czynności, do których możemy używać nóż, nie należy na nim oszczędzać. Choć oryginalny nóż Bear Grylls nie zalicza się do tanich na rynku, dobrze jest go zakupić, by polepszyć własne poczucie bezpieczeństwa i zyskać akcesorium, które z powodzeniem posłuży nam na lata.


Gdzie schować nóż podczas obozu, by nie przestraszyć spotkanych ludzi?

Wbrew pozorom, lasy wcale nie są całkiem wyludnione i dość często można w nich spotkać ludzi – zbierających jagody, spacerujących lub troszczących się o czystość leśnego terenu. Należy w tym wypadku unikać miejsc, w których nasz nóż wygląda na zbytnio zaakcentowany, aby ich po prostu nie przestraszyć. W tym przypadku świetnie nadają się np. kabury Glock, które zgodnie z prawdą w oryginale służą do chowania palnej broni, jednakże nadają się także do przenoszenia noża. Są one poza tym całkiem pakowne i możemy w nich trzymać również inne drobiazgi, które moglibyśmy zgubić na obozie- polecane kabury glock. Kabury Glock są wytwarzane z wyjątkowo trwałych materiałów - sprawia to, że zniosą przeróżne warunki pogodowe i mogą nam służyć przez długi okres czasu, zachowując przy tym swój elegancki wygląd.

Tags: las, natura, obóz, survival