Skąd bierze się tak duża popularność książek elektronicznych, jak wydać swojego pierwszego e-booka.


Elektroniczne książki cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników literatury. W sklepach kupić można wiele rodzajów czytników, zapewniających doskonałą jakość tekstu bez męczenia wzroku. Ogromnym plusem tego typu czytnika, który będzie wielkości małej książki jest ogromna uniwersalność.

Nową książkę zwyczajnie trzeba wgrać do pamięci urządzenia i można ją w wolnych chwilach czytać, a takich książek można nosić przy sobie nawet kilka tysięcy jednocześnie. Dodatkowo coraz większą ilość nowych książek wydaje się także w formie elektronicznej, tak więc do nich jest naprawdę bardzo duży. Na tego typu popularności będą również korzystali autorzy, szczególnie ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pisarstwem. Wydanie i dystrybucja tradycyjnej książki przeważnie będą przekraczać możliwości większości z nich, jednak przy e-bookach jest nieco inna sytuacja. Tutaj koszty są nieporównywalnie niższe, wynoszą niewielki procent tego, co wersja papierowa, więc możliwości dla zaczynających karierę pisarzy na znalezienie czytelników są nieporównywalnie większe.

czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób przeczytawszy tę informację spyta pewnie, jak wydać ebooka. Po pierwsze należy rozpocząć od tego, żeby książka była zapisana w jakieś formie elektronicznej, obecnie chyba nie będzie z tym żadnego problemu. Rzecz jasna plik w wordzie nie będzie się jeszcze nadawał do publikacji, dlatego też powinno się wykonać wszelkie prace przygotowawcze, czyli wymyślenie okładki, skorygowanie tekstu i na koniec skład. Dopiero po tym wszystkim książka zyskuje kształt umożliwiający jej dalszą dystrybucję. Równolegle należy się zastanowić, w jaki sposób dotrzeć do potencjalnych czytelników, różnych sposobów sprzedaży swojej książki również będzie kilka.Ciekawym pomysłem będzie skorzystanie z oferty jakiegoś wydawnictwa, które za jakiś procent od sprzedaży zajmie się kompleksowym przygotowaniem książki, a także zadba o jej reklamę i dystrybucję. Jeżeli ktoś będzie się zastanawiał, gdzie wydać e-booka, którego niedawno napisał to z pewnością taką opcję można mu polecić, bo zwyczajnie jest opłacalna.

Tags: książki, e-booki, autorzy, pisarze, okładki