Sen wydnia książki może się spełnić. Wystarczy dążyć do takiego celu.


Możemy zauważyć, że w dzisiejszych czasach każdy celebryta wydaje utwory. Nie ważne jaka jest tematyka tekstu, chociaż najczęściej jest . Trudno, że normalny pracownik pracujący na etacie nie zabiera się za to, bo najzwyczajniej nie posiada pieniędzy. A może zadajmy sobie pytanie: jak wydać książkę za darmo?


Ogromna ilość notatek, kartki walające się po pokoju, a jak się zapytasz co to jest, to dana osoba mówi, że lubi sobie czasem popisać, przelać uczucia na kawałek kartki. Niestety na tym kończy się przygoda z pisaniem.
publikacja
Author: Marko Polo
Source: http://www.flickr.com
Pomimo starań nikt tego nie czyta, czasami zaufanej osobie pozwoli przeczytać fragment. Czemu tak jest? Często jest to nastawienie, że tak naprawdę trzeba zapłacić w to mnóstwo pieniędzy, żeby to się mogło zwrócić. W tym przypadku możemy się pomylić, w obecnych czasach można opublikować książkę bez jakichkolwiek dodatkowych pieniędzy. Jak to uczynić? W 2011 roku został uruchomiony pierwszy w Polsce serwis self-publishing Wydaje.pl. Self-publishing to nic innego jak rozpowszechnianie dzieł, utworów bez udziału wydawnictwa i sponsorów. Dzięki temu autor ma pełną kontrolę nad notatkami przez siebie stworzonymi. Największą zaletą jest to, że każdy może opublikować dzieło, również w postaci ebooka i dzięki temu zarabiać pieniądze na sprzedaży. Wystawić można wszystko od fantastyki po prace naukowe, w tematyce nie ma rzeczy zabronionych. Serwis ten jest również portal społecznościowym pomiędzy księgarzami, czytelnikami i twórcami.


Możemy zaobserwować, że chociaż serwis działa od niedawna, jest bardzo często odwiedzany przez miłośników pisania i zarówno czytania. W tej księgarni online możemy wyszukać też wiele publikacji na zasadzie esejów o zróżnicowanej tematyce również politycznej. Wydaje.pl działa na zasadzie zachodnich zamienników typu Amazon.com czy Lulu.com. Opisywany portal wyprzedził również takiego olbrzyma jak empik, jeśli chodzi o propozycję wydawania dzieł. Skoro mamy taką szansę, aby tak naprawdę bez żadnych utrudnień wydać utwór, nie ma żadnych utrudnień, wystarczy tylko chcieć. Wśród wspomnianych portali wydających książki, warto również wspomnieć o Ebookred.pl.
Nie zapisuj już tylko do poduszki z nastawieniem, że i tak na to nikt nie spojrzy. A jeśli pojawi się w Twojej głowie pytanie „jak wydać książkę za darmo”, już nie musisz szukać odpowiedzi.

Tags: Empik, portal, serwis, kartka, pieniędze, Self-publishing