Rola promocyjnych gazetek czyli z jakich powodów tego typu forma promocji ma taką skuteczność w przypadku większości sklepów.


Wraz z pojawieniem się w Polsce hipermarketów rozpoczęła się epoka gazetek reklamowych, co do dnia dzisiejszego można zobaczyć w zasadzie każdym bloku i domu przed wejściem. Ta metoda promocji od kilkunastu lat istnieje na naszym rynku, i cały czas jest ogromnie popularna wśród klientów.

Jedną z głównych zalet tego typu gazetek jest możliwość pokazania w jednym miejscu wielu usług albo produktów stanowiących ofertę danego sprzedawcy.tutaj opony zimowe 12 opony zimowe 12Z tego też powodu bardzo chętnie gazetek używają głównie hipermarkety, sieci sklepów kosmetycznych albo odzieżowych, a także RTV i AGD . Gazetki oparte są głównie na zdjęciach, przeważnie na każdej stronie gazetki jest umieszczonych parę produktów, bardzo istotnym elementem jest również właściwie wyeksponowana cena, mająca zachęcić klientów do zakupów. Gazetki najczęściej wykorzystuje się przy okazji różnych promocji lub wyprzedaży, coraz częściej ukazują się w nich także informacje o najnowszych, aktualnie promowanych towarach.

gazetka promocyjna
Source: pixabay.com
Badania pokazują, że duża część społeczeństwa co najmniej raz na miesiąc miała kontakt z jakąś gazetką promocyjną, np. , a z kolei to ma przełożenie na podobnie dużą ilość osób, jakie na tej podstawie odwiedziły dany sklep.

Czy uzyskane tutaj wiadomości uważasz za niebanalne? Jeżeli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://lampydodomu.pl/2027-lampy-wiszace-do-kuchni-i-jadalni), która również bez wątpienia będzie nęcąca.

W oparciu o te badania można więc zauważyć, że promocje gazetki mają ogromną skuteczność, pozostawiając daleko pozostałe sposoby promocji i reklamy. Trudno się więc dziwić, że od samego początku wykorzystywane są przez wszystkie największe sieci handlowe, a w ostatnim czasie nawet przez niewielkich lokalnych sprzedawców, którzy także by chcieli dotrzeć do klientów.A z kolei oni za najbardziej zachęcające do odwiedzenia danego sklepu uważają obniżki cen - tu doskonale sprawdza się metoda porównawcza, gdzie obok starej, wysokiej ceny drukuje się nową, promocyjną. Bardzo dużą zaletą promocyjnych gazetek jest również możliwość sprawdzenia funkcji oferowanych sprzętów - na przykład gazetka obejmująca promocje elektronika ma często zestawienie kilku różnych promowanych sprzętów, co w dużym stopniu może ułatwić klientowi wybór.

Tags: sklep, reklama, cena, oferta