Rodziny z co najmniej jednym dzieckiem, mogą liczyć na korzystne przepisy wdrażane przez państwo


Dalekosiężnym celem polityki państwa jest poprawienie się sytuacji przyrostu naturalnego w kraju. W dzisiejszej sytuacji niżu demograficznego, polityka państwa wprowadza różnego typu projekty zachęcające rodziny do posiadania dzieci. Corocznie, wsparcie udzielane z budżetu państwa dla rodzin z dziećmi, jest ustawicznie rozszerzane.
podatki z poprzednich lat
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
W 2012 roku tatusiowie dostali prezent w postaci zwiększenia dni urlopu ojcowskiego, z z 7 do 14 dni. Kolejny rok przyniósł dość istotne zmiany prawne: jednorazowa zapomoga wypłacana przy urodzeniu dziecka, tzw.

Nie wahaj się, tylko poczytaj szczegóły (http://www.adwokatchojka.pl/rozwody.html) na ten wątek - informacje będą z pewnością niezwykle wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

zmiana systemowa pn. "becikowe".

podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Wzrost odpisu na trzecie i kolejne dzieci - . Wydłużenie urlopu macierzyńskiego do 12 miesięcy. Obecny rok to okres innowacyjnych zmian. Najbardziej wyjątkową zmianą było wdrożenie Karty Dużej Rodziny. Ponadto ulgi na dzieci wzrosły o 20% a przy tej okazji wprowadzono akt prawny stanowiący o tym, iż niewydatkowana ulga nie przepada. Czynnik ekonomiczny ma zatem wpływać na zwiększenie dzietności w rodzinie. Najnowsze przepisy mają również walczyć z szarą strefą i promować zgodne z prawem zatrudnienie, albowiem osoby zatrudniane bez żadnej umowy, nie dostają zwrotu podatku i nie mają dostępu do ubezpieczeń społecznych.

Ponadto ulga na dzieci, będzie najbardziej korzystna dla rodziców mało zarabiających. Dzisiaj, aby rodzic który sam utrzymuje np. dwoje dzieci uzyskał pełną ulgę fiskalną, musi uzyskać roczny przychód na poziomie 15 445 zł.Z kolei w sytuacji obojga rodziców, jest to kwota 18 534 zł. Innym profitem, ma być szybszy zwrot podatku, dla tzw. dużych rodzin. Bardzo wygodny w zastosowaniu program PIT (zobacz pit 36 e deklaracje) 2014, pozwoli na szybkie odzyskanie pieniędzy nadpłaconych fikusowi. Osoby korzystające z ulgi, będą czekać tylko do 30 dni, od momentu złożenia pit za 2014, a nie 3 miesiące, jak dotychczas.