Ręcznik kąpielowy dla pociechy, czyli jak wybierać odpowiednie materiały dla najmłodszych


Przygotowywanie wyprawki dla pociechy to ogromna radość. Cieszymy się, iż maluszek, na jakiego czekamy od kilku miesięcy, niebawem będzie na świecie i z uśmiechem na twarzy kupujemy śpiochy, butelki i grzechotki. Jednym z nieodzownych elementów dla naszego niemowlaka są również różnego rodzaju tekstylia, między innymi ręczniki dla dzieci, jakie powinny być wybierane z największą uwagą.

kapcie dla dzieci
Author: US CPSC
Source: http://www.flickr.com
Najważniejszy jest materiał, z jakich są zrobione. Od razu odrzućmy sztuczne tkaniny, jakie nie tylko nie wytrą naszego maluszka, ale także mogą powodować uczulenia, ponieważ skóra niemowlaczka jest niezwykle delikatna. Zazwyczaj kupowana jest bawełna, która jest miękka, a jednocześnie bardzo dobrze pochłania wilgoć. Dodatkowo szybko wysycha, wystarczy starannie rozwiesić ręcznik na wieszaku bądź na drzwiach. Dobrze jest wybrać bawełnę pochodzącą z upraw ekologicznych, wtedy zyskamy pewność, iż nie sprowokuje reakcji uczuleniowych na skórze i będzie można bezpiecznie wycierać bobasa nawet w pierwszych dniach jego życia. Godna uwagi jest także bawełna egipska, która nie pyli, a po każdym praniu staje się coraz delikatniejsza. Poza rodzajem tkaniny, z jakiej wykonane są ręczniki dla dzieci ze sklepu dla dzieci fiorino.eu, istotna jest ich wielkość. Większość rodziców kupuje jak najmniejsze ręczniki , które w ogóle nie są dobre.

Jeśli szukasz podobnych informacji na omawiane zagadnienie, odnajdziesz je z pewnością pod tym odnośnikiem (http://eurojumpleszno.pl/imprezy-okolicznosciowe/), zatem nie zwlekaj tylko kliknij tutaj.
dziecko w łazience
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy móc otulić maleństwo, aby zanieść je do sypialni bądź do pokoju dla dzieci. Niewielkie ręczniki z pewnością się nie sprawdzą. W ofercie ręczników dla dzieci można dostać wyjątkowo praktyczne ręczniki z kapturami, jakie mogą posłużyć za doskonałe okrycie po kąpieli, chroniąc główkę przed zmarznięciem. Ostatnim ważnym elementem jest kolor. Dobrze jest przypasować kolorystycznie ręczniki dla malucha do tych już posiadanych w domu, ponieważ będziemy mogli je włożyć do pralki razem z innymi. Pamiętajmy jednak, by nalać płynu dla najmłodszych, jaki jest dużo delikatniejszy i nie posiada uczulających substancji.

Poza ręcznikami dla dzieci dobrze też zakupić papcie dziecięce dla starszych szkrabów. Dodatków dla maluchów jest teraz tak dużo, że będziemy mieć nie lada kłopot, co kupić, aby zmieścić się w budżecie. Dlatego dobrze jest sprawdzić ofertę internetową, ponieważ sklepy w sieci wielokrotnie proponują swoim klientom dużo niższą cenę, także po doliczeniu do zamówienia kosztów związanych z przesyłką.

Tags: dom, dziecko, Kolor, tkaniny, drzwi, ręczniki, sklepy, kaptur