Przygotowanie auta do zimy: nie pozwól się zaskoczyć pogodzie


Odpowiednie przygotowanie wozu do zimy pozwala uniknąć wielu uciążliwych wypadków, nie tylko problemów z rozruchem motoru, lecz także np. zmagania się z przymarzniętymi do gumek drzwiami.


osoby
Author: winniepix
Source: http://www.flickr.com


pensja
Author: Multi
Source: Multi
Przemysł morski
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Zima jest to najtrudniejszy czas dla kierowców, lecz również i dla aut. Jednakże dokuczliwości, które wypływają z trzymania się ujemnych temperatur oraz opadów śniegów, można troszeczkę zneutralizować przez stosowne przygotowanie. Oczywiście, chodzi o coś więcej niż jedynie wyekwipowanie się w skrobaczkę do szyb.

Nie uważasz, że to jest znakomity moment, aby uzyskać zupełną gwarancję, że zamieszczone wiadomości są zgodne z prawdą? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj serwis (forsel.pl/) tutaj.

Jest ona nadzwyczaj istotna, lecz na nic się nie przyda, jeśli kierowca samochodu nie może uruchomić samochodu. Najpierw trzeba zatroszczyć się o stan techniczny wozu. Tyczy się to szczególnie właścicieli samochodów z silnikami Diesla, bo okazują się one najbardziej wrażliwe na duże mrozy. Najczęstsze ambarasy wynikają ze słabej kondycji akumulatora, jednakże identycznie często problemy z rozruchem są konsekwencją zużytego układu wtryskowego. Niestety, doprowadzenie napędu do dobrego stanu technicznego częstokroć wymaga poważnych nakładów, a bez tego nie możemy co liczyć, iż wyeksploatowany diesel odpali w niezwykle niskich temperaturach. Stosownego przygotowania nastręczają również pojazdy z silnikami benzynowymi jak też zasilane gazem. We wszystkich nadzwyczaj ważne będzie to, by tankować benzynę należytej jakości z budzącego zaufanie źródła.


Bez względu od typu napędu przed zimą niezbędny będzie przegląd płynów , szczególnie w układzie chłodzenia – gdy płyn w nim zamarznie, może uszkodzić chłodnicę i silnik.

Sprawdź ten artykuł, to także stanowi świetny artykuł przedstawianego tematu. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

Wskazana będzie też wymiana gum na zimowe.

Tags: wynik, czas, problem, okres