Przedsiębiorstwa poszukują rozmaitych rozwiązań, które pozwolą im na dłużej utrzymać się na rynku. Jednym z nich jest wynajem pracowników z za granicy będących tanią siłą roboczą


Dzisiejszy rynek zatrudnienia wymusza na pracownikach znaczniejsza elastyczność. Wiąże się ona z gotowością ciągłego dokształcania się i rozwijania, a również dopasowania do zmieniających się warunków otoczenia zatrudnienia. Tą sama elastyczność dotyczy także drugiej witryny, a więc pracodawcy, choć jej przesłanki zdają się być całkowicie inne.
firma - marina
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com


Współczesne przedsiębiorstwa powinny wykazywać się wielka elastycznością między innymi ze powodu na dużą konkurencyjność - odkryj więcej tu. Może być ona związana lub ze stosowaniem nowoczesnych rozwiązań, albo z wykorzystaniem szybkiego i sprawnego sprzętu, albo zestawiać wszelkie takie wspomniane opcje. By nie pozostać w tyle marka powinien poszukiwać takich rozwiązań, które pozwolą jej zachować mniej bardziej taki sam poziom proponowanych usług, a coraz lepiej jeśli jest on bardzo wyższy. Skoro jednakże marka nie potrafi pozwolić sobie na korzystanie z najnowocześniejszych techniki, ponieważ wyraźnie ograniczają ją fundusze, zobligowana będzie poszukiwać pozostałych rozwiązań, które pozwolą jej osiągnąć zamierzony cel i niczym najdłużej utrzymać się na rynku.


billboard
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com


Bardzo niejednokrotnie wtedy odpowiednich rozwiązań szuka się w zasobach, jakie stanowi czynnik ludzki i zazwyczaj również łączy się to ze zmniejszeniem pensji bądź ograniczeniem wydatków tak, by przy jak najmniejszym nakładzie finansowym ta sama praca tak lub odmiennie została zrobioną.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym tekście? Zobacz oprócz tego także inne podobne treści - po prostu wejdź tutaj agencja reklamowa słupsk.

Toteż coraz popularniejszym wyjściem staje się przykładowo zatrudnianie podwładnych z za granicy, którzy będą gotowi pracować za minimalną stawkę, jaka w zestawieniu z pensją w ich własnym polsce i tak okazuje się stosunkowo atrakcyjna. Stąd też Anglik chętnie zatrudni Polaka, u którego a z kolei pracownik (rekomenduję ofertę na szkolenie: Franklin Covey zarządzanie czasem) z ukrainy będzie mile widziany.
Wynajem podwładnych, którzy są gotowi działać za minimalną stawkę nie będzie naturalnie nowością, lecz został wyraźnie spopularyzowany z chwilą, gdy pojawiły się niczym grzyby po deszczu wszelkiego rodzaju agencje pracy, które w ramach outsourcingu gwarantowały i nadal zapewniają tanią siłę roboczą.

Tags: rynek, gra, marka, rynku, zatrudnienia