Popularne kalkulatory w Sieci


Księgowość
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Teraz staramy się uprościć sobie niemal każdą sferę życiową, okazuje się, że każdego dnia marnujemy podstawowe umiejętności – jak np. ręczne pisanie czy liczenie w pamięci.
Równolegle normalne czynności okazują się tak skomplikowane, że bez konkretnych narzędzi nie bylibyśmy w stanie działać.

Codzienne zmaganie się z problemami demonstruje, jak bardzo przyzwyczailiśmy się do elektronicznych rozwiązań – budzik w telefonie, poranna prasówka przed ekranem komputera, bilet tramwajowy kupowany dzięki specjalnemu systemowi i przez cały dzień w pracy, możemy łączyć się magicznie z całym światem. Brak nam czasu by sprawdzać, jak działają poszczególne mechanizmy otaczających nas sprzętów. Muszą być najzwyczajniej w świecie pewne.

Kalkulatory wokół nas

Obecnie bez zwalczanych kiedyś przez nauczycieli kalkulatorów nie potrafimy liczyć. Co ciekawe stały się bardziej skomplikowane i jeszcze bardziej złożone niż podejrzewalibyśmy. Warto popatrzeć na możliwości, oferowane przez Excel, by złapać się za głowę. Codziennie, mnóstwo razy korzystamy z najróżniejszych kalkulatorów. Obliczając wypłatę, prognozując kredyt, dodając niezbędne środki i sprawdzając inne waluty – bezustannie liczymy i operujemy liczbami. Nawet, kiedy otwieramy internetową mapę i szykujemy się do podróży przydaje się kalkulator (zobacz kalkulator zarobków) odległości. Oczywiście, że do chcąc oszczędzić potrzebny staje się kalkulator lokat.

Coraz lepsze kalkulatory

Potrzeba sprawiła, że kalkulatory są teraz dostępne powszechnie. Skomplikowane procedury można było nareszcie przeprowadzić w internecie. Nie ma już chyba żadnego banku, który nie namawiałby wszystkich do usług w chmurze i nie dawałby im możliwości obliczania zysków na własną rękę. Kalkulator kredytowy i kalkulator odsetkowy, stworzony po to by sprawdzić jak naprawdę możemy się zapożyczyć właśnie tutaj. Kalkulator walutowy, żeby wiedzieć, kiedy najbardziej opłaca się skorzystać na wahaniu kursu np. Euro.

Tags: kalkulator, praca, kalkulatory, Excel

Author: B.S.