Polska scena muzyczna - co warto posłuchać Mamy dobre porady


Można zauważyć pewną rzecz w rodzimej muzyce – otóż w ostatnich czasach sporą popularność zdobywają uczestnicy show piosenkarskich, które są emitowane przez kilka stacji. Trafnym przykładem artysty, który pokazał się słuchaczom dzięki TV, jest 25-letni Dawid Podsiadło. Ten uzdolniony wokalista w mijającym roku wypuścił pionierski album, a jego kawałki szturmowały wysokie miejsca w listach muzycznych. Ten młody człowiek jest tak ceniony przez publiczność, że zyskał nominację EMA MTV na najlepszego krajowego wykonawcę.
gra na gitarze
Author: endless autumn
Source: http://www.flickr.com
Ale polska branża muzyczna to nie jedynie młode wilki. Wśród studentów niezwykle lubiany jest Piotr Rogucki, dość oryginalny frontman kapeli COMA, który niedawno wybrał solową ścieżkę kariery. Teksty tego zespołu, pisane przez Roguckiego, są zwykle pełne kwiecistych metafor. Co interesujące, dużo osób zauważa w nich kicz. Można powiedzieć, Piotr Rogucki może się szczycić taką samą liczbę tych, którzy go ubóstwiają, oraz tych, którzy go nie lubią. Kluczowe jest to, że artysta wywołuje mocne emocje.

A co powiedzieć o innych krajowych wokalistach? Cóż, ciągle pokazuje się wiele dawnych gwiazd. Mówimy tu o wokalistach, których lata popularności działy się kilka dekad temu. Niektórzy z nich umieją zachwycić formą. Oprócz tego można zauważyć grupę wykonawców, którzy usiłują zyskać sławę oraz pieniądze przez dawanie koncertów na wszelkiego rodzaju eventach, nawet tych całkowicie prowincjonalnych. Na koniec trzeba napisać co nieco o tych kapelach, które nie miały jeszcze szansy zaprezentowania się szerszej publiczności.

Takie kapele zazwyczaj grywają po rozmaitych klubach i są uwielbiane przez wąską grupę wielbicieli. Zwykle nie biorą się za wydanie płyt, gdyż nie mają wystarczających środków na skuteczną promocję. Pewną okazją na zdobycie popularności są turnieje muzyczne w telewizji, jednak najpewniej większość mało znanych wokalistów uważa takie audycje za nazbyt prostackie.

Tags: programy, pieniądze, wokalista, MTV, miejsca, Teksty