Bardzo duża popularność piłki nożnej wśród naszych kibiców, jak zaczyna wyglądać uczenie dzieci i młodzieży w szkółkach piłkarskich.


Piłka nożna od dawna jest najpopularniejszym rodzajem sportu w naszym kraju. Mimo że wyniki narodowej reprezentacji pozostawiają wiele do życzenia, to bez przerwy rzesze młodzieży i dzieci całymi dniami siedzą na boiskach, wykorzystując wszystkie wolne chwile do tego, żeby w coś zagrać. W ostatnim czasie zmieniło się mocno się podejście do kształcenia młodzieży, obecnie w większości miast już nawet przedszkolaki mają okazję treningu pod okiem doświadczonych trenerów.

Mecz
Author: Charles "Andy" Lee
Source: http://www.flickr.com
I zajęcia tego typu cieszą się niesamowitym zainteresowaniem, na niektóre z nich powstają kolejki rezerwowe nawet na kilkanaście dzieci. Dzieci w najmłodszych grupach w pierwszej kolejności doskonale się bawią, poznając jednocześnie podstawowe elementy piłkarskiego rzemiosła, lecz w późniejszym wieku treningi są już znacznie bardziej profesjonalne. Zaczyna się w nich pojawiać sporo techniki, wytrzymałości i szybkości, przez co młodzi sportowcy umieją coraz więcej.

Kusi Cię, by pozostawić drobną ocenę pod tym wpisem? Miej na uwadze to, że nawet krótki komentarz z serwisu (http://ipschool.pl/pl) będzie przez nas przeczytany z chęcią.

Już w trzeciej klasie większość klubów zaczyna brać udział w różnych zawodach, które dodatkowo dają tak ważny element rywalizacji. Tutaj znajdziesz więcej: polecane piłki puma.

Jeżeli tylko będzie pozwalała pogoda, to piłkarskie treningu odbywają się przeważnie na otwartych boiskach, natomiast zimą będzie to przeważnie sala gimnastyczna. Biorąc to pod uwagę konieczne jest, aby trenujące dziecko miało odpowiednie obuwie na każdy z takich treningów.


Na zajęcia na sali najlepsze będą trampki lub halówki na płaskiej podeszwie, właśnie taki rodzaj obuwia dobrze się sprawdza na parkiecie. Za to na sztuczne i naturalne boiska konieczne będą wygodne korki ace junior, posiadają one podeszwę z dużą ilością korków, dzięki której nie będą się ślizgać podczas biegania. Sprawdź więcej: link.

Granie w trampkach na trawiastym boisku jest dość niebezpieczne, zwłaszcza gdy jest mokro, bo mogą się one po prostu ślizgać. Dzięki korkom na spodzie buty są dużo bezpieczniejsze w użytkowaniu, co znacznie zredukuje możliwość pojawienia się groźnych kontuzji. Ważne jest również to, że w dobrych piłkarskich butach znacznie lepiej się także gra, w przypadku starszych zawodników na którymś etapie zaczyna to mieć bardzo duże znaczenie.

Tags: piłka, podeszwa, boisko, urazów