Odpowiednie wykorzystanie okresu studiowania, w jakich miejscach można szukać dodatkowych zajęć podczas nauki


Studia to okres, gdy młodzi ludzie przeważnie zaczynają swoją pierwszą przygodę z prawdziwym zatrudnieniem. Wprawdzie teoretycznie okres ten powinien być przeznaczony na zdobywanie wiedzy i uczenie się, a dla części również doskonałej zabawy przez parę lat, ale można go wykorzystać także nieco inaczej.
studenci
Author: Dev Bootcamp
Source: http://www.flickr.com
Spora ilość studentów jest w tym okresie swojego życia już w pełni samodzielna, wprawdzie będą jeszcze korzystać z pomocy rodziny, ale w dużym stopniu samodzielnie się utrzymują. I w związku z tym muszą jakoś zdobywać pieniądze na swoje utrzymanie, czy to dostając naukowe stypendium za swoje starania na uczelni, czy też podejmując jakieś zajęcie.przejdź do strony darmowy program do pit darmowy program do pitPoza tym praca podczas nauki, poza wymiernymi korzyściami finansowymi, daje także pewne doświadczenie, tak bardzo potrzebne podczas szukania później stałego zajęcia. Aktywne osoby, które się wykazują inicjatywą będą miały znacznie więcej szans na znalezienie czegoś interesującego, niż studenci którzy skupili się jedynie na nauce czy imprezowaniu. Niektórzy pracodawcy wymagają wręcz tego, aby w swoim życiorysie wykazać się tym, co się przez ostatnie kilka lat wykonywało.poszukiwanie pracy
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach studenci mają spore możliwości na dostanie pracy dorywczej, gdyż dużo firm zatrudnia je bardzo chętnie. Biorą one pod uwagę to, że duża część studentów nie ma możliwości pracowania na pełny etat, i umożliwiają bardziej elastyczne kształtowanie godzin pracy. Jeśli ktoś ma tylko chęci, a przede wszystkim będzie chciał pracować, to jakieś zajęcie dla siebie podczas studiów na pewno znajdzie. W większości ośrodków akademickich praca dla studentów będzie przykładowo w gastronomii, albo w jakimś fast-foodzie, albo w knajpach, restauracjach i barach. Czasami mogą to być nocne godziny, więc nie będzie to zajęcie na cały tydzień, ale raz czy dwa razy na tydzień dla wielu osób nie stanowi żadnego kłopotu. Niektórzy studenci już w czasie uczenia się pracują w zawodzie, którego się uczą, niejedna firma rekrutacyjna wręcz poluje na takie aktywne osoby, bo stanowią one doskonały materiał na porządnych, lojalnych pracowników.

Tags: studia, Uczelnie, gastronomia, stypendium