O interesujących gadżetach, które mogą przydać się świeżo upieczonym rodzicom


Nastoletni rodzic musi zmierzyć się z wieloma kłopotliwymi i do tego nieprzewidywalnymi sytuacjami. Ciąża trwa jednak 9 miesięcy, więc na dobre przygotowanie się do roli taty jest dosyć dużo czasu.

Wyjątkowo pomocne okazują się tutaj porady pielęgniarek, niedoszłych babć, jak również wartościowe miesięczniki i pozycje książkowe na wspomniany temat. Wiedza encyklopedyczna bywa rzecz jasna ważna, lecz najlepszym sprawdzianem rodzicielskich kompetencji jest dopiero samodzielne opiekowanie się kilkudniowym krasnalem. Ciężar odpowiedzialności najczęściej spada na mamę, chociaż w w XXI wieku udział ojców w wychowywaniu synów jest coraz większy.
niemowle
Author: Haylee Sherwood
Source: http://www.flickr.com
O kupnie łóżeczka, chociażby paru bodziaków w najmniejszych rozmiarach bądź rozmaitych preparatów do pielęgnacji delikatnej skóry noworodków i pieluch pomyśli prawdopodobnie każdy rodzic. Jednak w supermarketach i w internetowych sklepach pojawiło się wiele ciekawych i jednocześnie przydatnych akcesoriów. I gdyby ktoś uparcie obstaje, że termofory są wspaniałym upominkiem jedynie dla babć, to na pewno nie wie, że jest w błędzie.

Malutkie rączki i nóżki marzną o dużo szybciej aniżeli dłonie ludzi pełnoletnich, dlatego też termofor dla niemowląt okazuje się naprawdę przydatny (warto sprawdzić: zobacz co znalazłem) - zwłaszcza zimą, gdy na zewnątrz panują niższe temperatury. Skądinąd trzeba też zauważyć, że tego typu akcesoria do złudzenia przypominają zabawki - najczęściej wyglądają niczym pluszowe maskotki, a intensywne kolory przyciągają wzrok brzdąca
niemowle
Author: Shannon
Source: http://www.flickr.com
.Karmienie piersią może na początku sprawiać niedoświadczonej mamie sporo problemów. Dodatkowo po porodzie, a w szczególności po cesarce każdej czterdziestolatce trudno znaleźć wygodną pozycję. A i dziecku trzeba zagwarantować poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Producenci gadżetów dla mam na szczęście nie zapominają o takich potrzebach. Dla przykładu poduszka rogal fantastycznie sprawdza się w czasie pierwszych karmień (sprawdź: wygodna poduszka rogal), jak i potem, gdy młoda mama pomału zaczyna dochodzić do wprawy. Natomiast gdy kobieta chce bądź po prostu musi karmić sztucznie, to wybór wszystkich wymaganych akcesoriów zapewne jej nie rozczaruje. W sprzedaży są dzisiaj bowiem dostępne tak kauczukowe smoczki, plastikowe bądź szklane butelki, jak i praktyczne laktatory czy podgrzewacze, a także sterylizatory.

Tags: zabawki, akcesoria, karmienie