O czym warto pamiętać przed podpisanie umowy na zaciągnięcie kredytu


Na rynku dostępne są różne formy finansowania naszych marzeń, projektów prywatnych lub firmowych. Kredyt hipoteczny to kredyt, którym można sfinansować: budowę domu, kupno mieszkania lub domu, kupno działki budowlanej, modernizację, rozbudowę domu lub mieszkania. Wiąże się z zobowiązaniem wobec banku na dłuższy czas, zatem daje szansę rozsądnego rozłożenia spłaty naszego zobowiązania.

Skarbonka
Author: American Advisors Group
Source: http://www.flickr.com
Banki wybierają taki okres kredytowania, który gwarantuje nam wysokość miesięcznej raty (zobacz pożyczka pod hipotekę bez bik) dopasowaną do naszych możliwości finansowych. Kredyt zabezpieczany jest hipoteką. Kupno mieszkania na kredyt to idealny koncept na lokatę kapitału - można wziąć kredyt, zakupić mieszkanie, wynająć tak, by czynsz wystarczył na pokrycie miesięcznej raty kredytu, by po pewnym czasie stać się niezależnym właścicielem mieszkania wolego od wszelkich zobowiązań.

W razie wątpliwości możemy udać się do obiektywnego doradcy finansowego, który oceni nasze możliwości kredytowe, dokona przeglądu ofert bankowych i podpowie, które kredyty Myślenice będą dla nas odpowiednie. Kredyt (zobaczysz) gotówkowy to kolejna forma uzyskania potrzebnych funduszy. Przeważnie banki do pewnej kwoty nie wymagają poręczenia. W innym wypadku zabezpieczeniem kredytu gotówkowego są oświadczenia o wyrażeniu zgody na potrącenie z wynagrodzenia w przypadku nieuregulowanych należności lub poręczenia osób trzecich, zaś wysokość rat uzależniona jest od możliwości spłaty przez osobę zaciągającą kredyt.

Aby kredyt gotówkowy był korzystny warto dokładnie zapoznać się z polityką banku oraz dowiedzieć się jakie są stopy procentowe oraz ewentualne odsetki. Jeśli mamy więcej zobowiązań wobec banku, płacimy raty za meble i samochód nie zaszkodzi zastanowić się nad ich konsolidacją.

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest na spłatę wszystkich dotychczas zaciągniętych zobowiązań, takich jak np. pożyczki gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty odnawialne. Dzięki rozłożeniu spłaty na dłuższy okres, mamy szansę na nawet kilkukrotne obniżenie kosztów raty. Krótko mówiąc zamiast kilku, zwykle różnych rat, posiadamy jedną ratę, którą możemy łatwiej zarządzać. Kredyt zabezpieczany jest hipoteką.

Tags: komputer, telewizor, pieniądze, bank, rata, fundusze, lokata