O czym powinniśmy pamiętać chcąc wykonać familijną sesję?


Robienie zdjęć rodzinom jest bardzo fantastyczną kwestią. Potrzebne są tylko proste pomysły oraz chęć, żeby wyrobić w sobie ekstremalne opanowanie, a wówczas sesja rodzinna może stać się nawet specjalnością rodziny.


Najczęściej rodzice myślą, że maluch jest największym śmieszkiem na świecie, a w czasie sesji to samo potomstwo jest niezwykle marudne.
Czasem fotograf ma także do obcowania z grupą dzieci, które są w różnym wieku i przykładowo jedno z nich może nie być w nastroju do robienia zdjęć. Czasem zdarza się tak, że najlepsze pomysły fotografa na sesję nie będą podobać się osobom fotografowanym. Jeśli wykonujemy fotografie pozowane, wtedy przykładowo możemy prosić, żeby osoba fotografowana przesunęła głowę trochę w lewą stronę, przesunęła nogę bardziej do przodu, podniosła brodę albo ustawiła ramiona pod odmiennym kątem. Nieodpowiedni rezultat pozowania, to może być wymuszona mina, której oglądanie nie będzie sprawiało najmniejszej radości. Jeśli zainteresowały Cię sesje rodzinne Warszawa jest miejscem, gdzie odnajdziesz najwłaściwszego fotografika.

Jeśli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie istotna, to koniecznie zerknij na serwis (https://www.sweet-home.pl/), który bez wątpienia też przyciągnie Twoją uwagę.

Każdy fotograf bardzo lubi szczere i spontaniczne kadry. Jednak pośród takich spontanicznych ujęć, w każdym przypadku odnajdzie się takie zdjęcie, na jakim pełna rodzina siedzi razem oraz patrzy w obiektyw.


Kaski
Author: Miroslav Zachoval
Source: http://www.flickr.com


Taki efekt najlepiej jest wykonać na początku sesji, kiedy dzieciaki są chętne do współpracy. Kiedy dzieciaki już się rozbrykają, w takiej sytuacji będzie je trudno zagonić w jedno miejsce. Sesje rodzinne głównie tyczą się tego, żeby uchwycić kontakty i związki pomiędzy członkami rodziny. Fotografik, który wykonuje zdjęcia familijne musi skoncentrować się na kilku ujęciach, na jakich wszyscy siedzą, gdyż nawet jeżeli dzieci są innego wzrostu, to poza siedząca zbliży wszystkich do siebie. Dzieci w czasie zdjęć mogłyby usiąść na ziemi.
Należałoby poszukać ładnych tekstur, barw oraz prostego tła. Niezwykle dobrze sprawdzają się również schody i ławki. Dzieci w czasie tego typu sesji mogą także siedzieć na kolanach u swych rodziców.

Tags: dziecko, gra, rodzina, Warszawa, rodzic