O czym pamiętać organizując ślub?


Wielu ludzi uważa, że dzień ślubu jest najpiękniejszy w życiu. Zwłaszcza panie bardzo emocjonalnie podchodzą do tego wydarzenia i chcą, aby było wyjątkowe i idealne. Planowanie czasem rozpoczyna się nawet rok, dwa przed datą ślubu. Bardzo ważnym elementem całego planowania jest oczywiście sala na wesele.


Restauracja, hotel czy dom weselny?

Na terenie całej Polski wybudowano w przeciągu ostatnich lat bardzo wiele domów weselnych, również w Bełchatowie i okolicach. Zarówno w największych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach można znaleźć co najmniej parę tego typu obiektów. Naturalnie ofertę weselną mają także restauracje i hotele. Domy weselne jednakże wyspecjalizowane są tylko w tym konkretnym rodzaju imprez, więc możemy być pewni, że przywiązują do detali ogromną uwagę.Należy poszukać takiego miejsca niekoniecznie we własnym mieście, ale też w okolicach. Zazwyczaj w miastach jest dużywybór. Sala bankietowa Bełchatów - tam znajdzie się niejedna, więc można wybrać tę, która w największym stopniu pasuje nam wystrojem.

Co poza salą?

Kiedy już zarezerwowaliśmy salę powinniśmy wziąć się za kolejne elementy przygotowań. Należy zrobić projekt zaproszeń, wizytówek na stoły, oczywiście menu, stroje dla państwa młodych. Możemy również z wyprzedzeniem obejrzeć dekoracje z kwiatów i porozmawiać z florystą o tym jakie rośliny będą kwitły w dniu w którym bierzemy ślub.

Mniej więcej pół roku przed datą naszego ślubu musimy zarezerwować termin w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego. Powinniśmy pamiętać także o fotografie, który uwieczni ten wspaniały dzień. Część par decyduje się też na wynajęcie samochodu, którym ktoś zawiezie ich do ślubu. Oczywiście mamy możliwość by zdecydować się na dodatkowe atrakcje dla przykładu puszczanie lampionów, barmańskie show, fontannę czekoladową - tak naprawdę wybór jest gigantyczny. Ograniczać może nas budżet. Ale i za stosunkowo rozsądne pieniądze można zorganizować weselne przyjęcie z marzeń. Wtedy potrzeba trochę inwencji własnej, wyobraźni i na pewno będzie wspaniale. Jeżeli idzie o wesele, Bełchatów to miasto, gdzie z pewnością znajdziemy i doskonałe miejsce i wszystkie inne elementy tego wspaniałego dnia.

Tags: Wystrój, przyjęcie, wesele, ślub, restauracje, budżet