Nowoczesne metody na to, żeby poznawać literaturę czyli jakiego rodzaju wady i zalety mają książki w postaci elektronicznej.


W czasie gdy sprzedaż papierowych książek jest na coraz niższym poziomie, to elektroniczne ich wersje zyskują bardzo dużą popularność. Bierze się to z wielu rzeczy.

Przede wszystkim niezwykle popularne są aktualnie czytniki, na których jednorazowo można zmieścić nawet kilka tysięcy pozycji. Dla niejednej osoby jest to bardzo praktyczne wyjście, ponieważ nie muszą taszczyć grubych czasami tomów, a wszystko mają w jednym niedużym urządzeniu. Co prawda miłośnicy tradycyjnego czytelnictwa twierdzą, że ekran nigdy nie da rady zastąpić szeleszczących kartek, lecz nic już nie zatrzyma technologii. Czytniki kosztują coraz mniej, dają coraz więcej możliwości, więc i czytelnicy chętnie korzystają z tych nowinek. A przecież nie będzie miało znaczenia, w jaki sposób ktoś czyta książki, istotne jest, żeby czytał w ogóle, nieważne czy ebooka cy tradycyjne książki Fonopolis. Za ebookami będą jeszcze przemawiać ceny, nawet mimo niezbyt korzystnych podatków na nie ich koszt jest mniejszy od tradycyjnych książek, a dodatkowym ich plusem jest prostota w kupowaniu.Czytnik ebooków
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com
Jeszcze większą dynamikę popularności zyskują audiobooki. W ich przypadku fabuły się nie czyta, a odsłuchuje się jej na jakimkolwiek odtwarzaczu Fonopolis. Oczywiście i w tej sytuacji mogą się znaleźć narzekający, jacy będą twierdzili, że będzie to nieco pójście na łatwiznę. Lecz ogromną zaletą audiobooków jest to, że da się ich słuchać bez względu na to, co się robi. Wyjazd z kilkugodzinną podróż autem czytając książkę na pewno rozważny by nie był. Jeśli jednak w tym czasie z głośników będzie płynął ostatnio wydany audiobook Nieśmiertelni Severskiego, to w ciągu całej jazdy można się będzie zapoznać z dużą częścią tej książki. Poza tym audiobooki doskonale nadają się dla dzieci, spora ich część to właśnie najróżniejsze bajki i słuchowiska dla najmłodszych, nie umiejących jeszcze czytać. Niestety audiobooki mają one jedną zasadniczą wadę, która nieco hamuje ich popularność. Książka w takiej formie wydawana będzie wymagała sporego nakładu pracy podczas przygotowań , z tego też powodu dużo bestsellerów nie posiada jeszcze takiej formy.

Tags: książki, bestseller, czytniki