Niezwykły sukces najzwyklejszej zabawki. Czemu ta bajka i ta postać są tak popularne, co ma na to wpływ?


Nasze pociechy kochają bajki, wspaniałych bohaterów, którzy posiadają niezwykłe umiejętności. Czasem jest to heros, a w innym przypadku zwykły, ale jakże wspaniały koń. Taką postacią jest na pewno my little pony, którego możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które zdobyły dużą sławę.

zabawka My Little Pony
Author: JD Hancock
Source: http://www.flickr.com
Serial ceniony jest za rzeczy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Chociaż faktem jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to jednocześnie zyskał też znaczne grono fanów w wieku nastoletnim, a nawet studenckim, głównie chłopców. Wielu może zastanawiać zainteresowanie w takiej przedziale wiekowym, jednak przyczynami tego rosnącego zainteresowania są mocne postacie, wspaniałe zrobione, wyraźny styl animacji bazującej na znanym programie Adobe Flash.

Na pewno posłuży Ci dobra strona www ze szczegółami, które tyczą się opracowanego tutaj tematu. Nie zwlekaj więc i wejdź w podany niżej link.maskotka My Little Pony
Author: Ben Scholzen
Source: http://www.flickr.com
Ważne są też motywy, które zostały docenione przez starszych widzów. Poza tym, konkretne elementy programu stały się częścią popularnej obecnie kultury remiksu i stały się podstawą wielu rozmaitych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie zrobione zostały przez koneserów próbki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc wygląda fabuła tej animacji, skoro cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to młody jednorożec, który lubi magię i stara się dowiedzieć o tym wiele. Ma ku temu talent, ponieważ uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem - Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii wpiera mały smok Spike. W końcu jednakowoż przychodzi czas na poznanie najbardziej wspaniałej magii, czyli magii przyjaźni.

W tym celu księżniczka posyła uczennicę do miasteczka Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i nauczyć się o przyjaźni tak, aby przynajmniej raz w tygodniu zdać raport, jakich rzeczy się nauczyła. Od czasu do czasu staje także do walki ze złem, a są nimi między innymi Księżycowa Czarownica, Discord czy Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi wykorzystuje nie tylko własną wiedzę, ale tez tak zwane Klejnoty Harmonii oraz magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki napisaniu swojego pierwszego zaklęcia zamieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widać więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, płynie z niej morał. Więcej na ten temat: zabawkowe kucyki z serii My Little Pony.

Tags: opowieść, księżniczka, Czarownica