Niezwykły sukces najzwyklejszej zabawki. Czemu ta bajka i ta postać są tak popularne, co ma na to wpływ?


Nasze pociechy kochają bajki, wspaniałych bohaterów, którzy posiadają niezwykłe umiejętności. Czasem jest to heros, a w innym przypadku zwykły, ale jakże wspaniały koń. Taką postacią jest na pewno my little pony, którego możemy obejrzeć w animowanym serialu, który jest podrukowany przez Hasbro Studio w USA. Serial opiera się na serii zabawek, które zdobyły dużą sławę.
zabawka My Little Pony
Author: JD Hancock
Source: http://www.flickr.com
Serial ceniony jest za rzeczy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Chociaż faktem jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to jednocześnie zyskał też znaczne grono fanów w wieku nastoletnim, a nawet studenckim, głównie chłopców. Wielu może zastanawiać zainteresowanie w takiej przedziale wiekowym, jednak przyczynami tego rosnącego zainteresowania są mocne postacie, wspaniałe zrobione, wyraźny styl animacji bazującej na znanym programie Adobe Flash.maskotka My Little Pony
Author: Ben Scholzen
Source: http://www.flickr.com
Ważne są też motywy, które zostały docenione przez starszych widzów. Poza tym, konkretne elementy programu stały się częścią popularnej obecnie kultury remiksu i stały się podstawą wielu rozmaitych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie zrobione zostały przez koneserów próbki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc wygląda fabuła tej animacji, skoro cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Twilight Sparkle to młody jednorożec, który lubi magię i stara się dowiedzieć o tym wiele. Ma ku temu talent, ponieważ uczy się pod okiem księżniczki Celestii, rządzącej królestwem - Equestrią. W wykonywaniu obowiązków i powinności młodej adeptki magii wpiera mały smok Spike. W końcu jednakowoż przychodzi czas na poznanie najbardziej wspaniałej magii, czyli magii przyjaźni.

W tym celu księżniczka posyła uczennicę do miasteczka Ponyville, w którym Twilight ma za zadanie znaleźć sobie przyjaciół i nauczyć się o przyjaźni tak, aby przynajmniej raz w tygodniu zdać raport, jakich rzeczy się nauczyła. Od czasu do czasu staje także do walki ze złem, a są nimi między innymi Księżycowa Czarownica, Discord czy Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi wykorzystuje nie tylko własną wiedzę, ale tez tak zwane Klejnoty Harmonii oraz magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki napisaniu swojego pierwszego zaklęcia zamieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widać więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, płynie z niej morał. Więcej na ten temat: zabawkowe kucyki z serii My Little Pony.

Tags: opowieść, księżniczka, Czarownica