Niezapomniane wyjazdy harcerskie – każdy, kto je przeżył, pamięta je bardzo długo.


Teraz istnieje bardzo wiele organizacji, do jakich młodzi ludzie mogą się przyłączyć, jednym z prężniej działających jest harcerstwo. Harcerze robią dużo ciekawych wydarzeń (Bal Andrzejkowy, Mikołajki dla dzieci), wiele akcji społecznych (akcja „Starszy brat, starsza siostra” oraz dużo wypadów – biwaków i obozów. Kto był choć na jednym z takich wyjazdów wie, iż są to wypady niepowtarzalne i trzeba skorzystać z okazji i się wybrać.


materiały w składnicy harcerskiej
Author: Courtney "Coco" Mault
Source: http://www.flickr.com
Biwaki i obozy (przejdź do strony obozy sportowe nad morzem 2020) harcerskie, to wyjazdy pełne wrażeń, dostarczające nastolatkom dużej ilości zabawy i ciekawych zajęć. Podczas każdego wyjazdu instruktorzy harcerscy mają na uwadze realizację głównej zasady – uczenia się przez wykonywanie zadań - naszywki na mundur harcerski. Taki biwak to czas, w którym młode osoby stają się bardzo samodzielne i ogarnięte, by z wyjazdu wrócić odmienione - samodzielne i dojrzalsze. Każdy jeden dzień na biwaku albo obozie jest dokładnie zaplanowany i opracowany zgodnie z predyspozycjami i wiekiem uczestników. Bardzo często jest okazja do uzyskania nowych sprawności, które później odzwierciedlają naszywki na mundur harcerski.

Wychowawcy pracują z młodymi ludźmi przez cały czas, w związku z czym dobrze znają ich potrzeby i zdolności. To ogromny plus, iż jedzie się ze znaną ekipą i znanymi opiekunami. Przed biwakiem dobrze jest udać się do sklepu ze sprzętem dla harcerzy i zaopatrzyć się w kilka potrzebnych akcesoriów. Świetnie wyposażona składnica harcerska na pewno nas ie zawiedzie, ale na przykład śpiwora możemy też poszukać w sklepach z akcesoriami sportowymi czy też militarnych. Jeśli nie znajdziemy niczego atrakcyjnego w sklepach, z pomocą może przyjść internetowa składnica harcerska. Każda osoba związana z harcerstwem zagwarantuje, iż bycie harcerzem to głównie różnorodność.

Każdy nastolatek, niezależnie od tego, w czym jest dobra, może stać się elementem drużyny. Ważna jest głównie chęć do współpracy i zaangażowanie. Ruch harcerski naucza działania w zespole, a równocześnie stawia na indywidualizm – nagradzanie dobrych cech osobowości. Nie ma znaczenia czy osoba jest uzdolniona manualnie, muzycznie czy chce być sportowcem, w harcerstwie na pewno znajdzie coś dla siebie.


harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Ruch harcerski potrafi połączyć wszystko, co proponują pozostałe zajęcia pozalekcyjne, a jednocześnie oferuje to w naprawdę luźny sposób i pozwala się wykazać. Żeby sprawdzić, w jakiej dziedzinie ktoś jest najlepszy, wystarczy tylko popatrzeć na zgromadzone naszywki na mundur harcerski.

Tags: czas, Plus, atut, drużyna