Niejeden rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że najważniejsze zadanie naszego brzdąca to uczyć się, by za kilkanaście lat żyło mu się lepiej


Znaczny procent rodziców, którzy mają już dziś potomstwo, pamiętają trudne lata komuny. Wobec tego dla swoich szkrabów pragną innego życia.


Lekkostrawne święta
Author: Dafi
Source: Dafi


ebook
Author: bfishadow
Source: http://www.flickr.com
Edukacja wydaje się być ważna dla każdego, kto ma ochotę się rozwijać. Dzieci z reguły nie zdają sobie z tego sprawy. Nie pojmują, że przykładanie się i tłumacz przysięgły kalisz popłacają. Nie pojmują, że dzięki temu łatwiej będzie im w przyszłości dostać pracę. To najczęściej rodzice muszą zatroszczyć się o to, żeby ich pociechy mogły się uczyć już od najmłodszych lat. Nie bez przyczyny mówi się przecież, że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Piękne w tym wszystkim jest to, że umysł berbecia jest bardzo chłonny. Może on uczyć się przykładowo przez zabawę i dużo rzeczy zapamiętywać w mgnieniu oka. Dlatego powinniśmy posłać brzdąca na angielski. Ten język przyda mu się wszędzie — w podróżach i w pracy. W obecnym świecie modny staje się też chiński. Warto to również rozważyć. Powinniśmy też czujnie obserwować nasze dziecko. Jeżeli przykładowo przejawia zdolności matematyczne, to warto go zapisać na kółko matematyczne. Jeżeli lubi zajmować się zwierzętami, to może trzeba pomyśleć o dodatkowych zajęciach z biologii. Nieistotne w sumie, kim będzie nasza pociecha w dorosłym życiu — może weterynarzem albo astronautką.


Ważne, byśmy wierzyli w swoje dziecko i stale je wspierali. Powinniśmy również inwestować w jego różne idee oraz zajęcia. Dajmy mu popróbować różnych rzeczy, nawet gdyby z niektórych miało potem zrezygnować.

Tags: rzeczy, przedszkola, temat