Niedoceniane góry dobrym pomysłem na wypad


Zbliża się okres urlopów, wszyscy zatem planują dokąd wyjadą na wytęskniony i - przyznajmy to bez ogródek - zasłużony po ciężkiej rocznej pracy odpoczynek - potrzeba nam odpoczynku. Relaksujemy się w różny sposób, zależy to przede wszystkim od naszego temperamentu, jedni z nas wolą wylegiwać się na plaży w Ustce bądź Grecji, drudzy wolą bardziej aktywny wypoczynek - z plecaczkiem wędrują bliżej lub dalej.

Noclegi w górach
Author: Els
Source: http://www.flickr.com
Tym ostatnim rekomenduję nie najpopularniejszą w gorące miesiące rozrywkę, to znaczy wycieczkę w góry. Najbardziej popularne niewątpliwie są Tatry, ale nie mniej piękne są inne, mniej doceniane pasma gór.Przykładem mogą tu być Pieniny - fragment Karpat leżący między najpopularniejszymi naszymi górami, wzmiankowanymi już Tatrami oraz Beskidami. Niedoceniane Pieniny oferują nam bardzo wiele atrakcji, zacząwszy od zakamuflowanych dla laików sekretów aż po śliczne krajobrazy. Sekrety o jakich mowa to struktura geologiczna. Geolodzy mówią, iż budowa tych gór oraz sposób ich powstania to jedna z najciekawszych zagadek tejże właśnie dyscypliny nauki. Zadziwiające iż w XXI wieku czegoś jeszcze nie wiemy o tak - zdawało by się - prozaicznej rzeczy którą jest niewielkie pasmo górskie.

Dobrym miejscem na zapoczątkowanie przygody z geologicznymi sekretami może być Szczawnica ( w Polskę - serwis internetowy). Wystarczy wpisać w internecie zwrot: pensjonaty Szczawnica i spragniony splendorów geolog znajdzie wygodne miejsce na odpoczynek po eskapadach w góry w poszukiwaniu odkrycia sekretów sprzed milionów lat. Pieniny to także wspaniałe miejsce dla wielbicieli przyrody.czytaj więcej Koszulki rowerowe Koszulki rowerowePanujący w tym miejscu klimat jak też treściwość dostępnych źródeł wody sprawiają, że prawie połowa znanych w Polsce gatunków zwierząt zamieszkuje dokładnie te góry (w tym parę gatunków występuje tylko w Pieninach).

motyl
Author: Jose Luis Cernadas Iglesias
Source: http://www.flickr.com
Szczególnie interesujące są gatunki owadów, w tym rzadkie motyle. Dla wielbiciela natury noclegi w Pieninach są kapitalnym rozwiązaniem. Oczywiście nadmienione miasto Szczawnica jest to znane od 200 lat uzdrowisko, z tej przyczyny hasło: pensjonaty Szczawnica zapewne wpisują również kuracjusze. Miejscowość lecznicza specjalizuje się w leczeniu chorób dróg oddechowych, chorób stawów. W Szczawnicy możemy też wypożyczyć rowery po czym wyruszyć na dwugodzinną eskapadę do Czerwonego Klasztoru.

Tags: urlop, Tatry, pensjonat, uzdrowisko, atrakcje