Nauka poprzez zabawę, to prawdopodobnie najbardziej korzystny sposób, aby czegoś nauczyć nasze dziecko. Próbowałaś tego? Nigdy nie jest za późno


Jak okres dzieciństwa, to i zabawa, tu nie ma miejsca na żadne pertraktacje. Oczywiście, jak dzieciństwo to też nauka i obowiązki, ale bardziej z przymrużeniem oka. Trzeba uczyć nasze pociechy, żeby sprzątać po sobie, by być odpowiedzialnym w tej dziedzinie i nie oczekiwać, aż tata lub mama to zrobią. Jednocześnie, to jest jak gdyby punkt poboczny, który cudownie uzupełnia się z uciechą podczas zabawy. Pragniesz pobawić się kolejną zabawką? Posprzątaj to, czym bawiłeś się do tej pory. Działa? Działa!
Plac zabaw dla dzieci
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
To prawdopodobnie najlepszy sposób, ponieważ jeśli pozwolimy dziecku na korzystanie z każdej zabawki bez żadnej kontroli, to całe mieszkanie będzie pełny zabawek. Żadna z nich nie będzie miała swojego miejsca, dziecko zaś nie będzie miało wyrobionego przyzwyczajenia sprzątania po sobie, nie będzie również miało żadnego szacunku dla zabawki, jaką może wszędzie porzucić. A jaki płacz ponadto będzie, gdy nagle upomni się o zabawkę, jaką gdzie rzuciło w kąt i aktualnie nikt nie wie, gdzie może być.


Dlatego tak ważne jest, aby naszą pociechę od małego uczyć porządku. Co istotne, nie wyklucza to fantastycznej zabawy, bo sprzątanie także może być wspaniałą zabawą. Najkorzystniej zakup dla swojej pociechy wielkie pudło, do jakiego będzie mogłowrzucać każdą z zabawek. Sprzątanie takich zabawek jest niezwykle proste, a jesteśmy w stanie zorganizować interesującą zabawę, na przykład, kto pierwszy zbierze zabawki z ziemi i wrzuci je do pudła. Musimy o tym pamiętać, to niezwykle ważne w dzisiejszych czasach, by nasze dziecko rozwijało się poprzez zabawę, szczególnie iż jest tak wiele wspaniałych możliwości zabawy (przeróżne, na przykład, tanie trampoliny - czy domki dla dzieci (link do strony)), osiągalne cenowo dla coraz większej liczby rodzin.
Jednocześnie jak zabawa to i od razu obowiązkowe sprzątanie. To chyba najbardziej korzystny sposób, ażeby w tak młodym wieku nauczyć tego dobrego nawyku nasze pociechy.

Jeżeli pragniesz poczytać więcej na ów temat, to przejdź na naszą następną witrynę i dowiedz się i sprawdź (https://szkola-terapeutyczna.pl/dyzury-nauczycieli-i-terapeutow/) czegoś nowego o tym wątku.

Jeśli o tym zapomnimy możemy mieć problemy w przyszłości, bo dziecko nie wyrobi w sobie tych pożytecznych przyzwyczajeń i za każdym razem będzie się broniło, żeby poza zabawą nie zajmować się sprzątanie po sobie. Nie brońmy się w tym momencie deficytem czasu czy zmęczeniem, taka nauka naprawdę nie wymaga specjalnie dużo czasu, po prostu chwili czasu, malej dawki cierpliwości. Zobaczysz, iż zaprocentuje to na przyszłość.

Tags: zabawki, zabawa, uczyć, nauczyć