Na czym polega terapia dla małżonków


Terapia małżeńska sprawdza się, bowiem we wszystkich związkach zdarzają się ciężkie momenty, gdy masz wszystkiego dość, rozmyślasz nawet o rozstaniu. Nim jednak podejmiesz taką decyzję, postaraj się zawalczyć o związek. Czasami dopiero terapeuta może pomóc ponaprawiać relacje między małżonkami.

Psychoterapia
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com
Kryzys w małżeństwie może pojawić się w każdej chwili, obojętnie czy jesteśmy z sobą 6, czy też 25 lat. Jest czymś naturalnym. Mogą go spowodować na przykład: gonitwa za karierą, podział obowiązków domowych, kierowanie się odmiennymi wzorcami w wychowywaniu dzieci, narzucanie własnych racji przez jedną ze stron bądź "wyfrunięcie" pociech z rodzinnego gniazdka. Bywa, że przyczyny tkwią głębiej - jedna bądź dwie osoby wnoszą do związku "problematyczne zaplecze" przykładowo powiązane z dorastaniem w rodzinie przemocowej bądź alkoholowej. Ten ciężar uczuciowy rzutuje na stosunki pomiędzy małżonkami i może wzmacniać destabilizację - kliknij tutaj.

Niezwykle często trudności w związku potęguje zaburzona komunikacja. Trudno nam bezpośrednio rozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach i uczuciach, nie słuchamy siebie nawzajem.

Interesują Cię różnego typu fachowe wątki? Zatem kliknij tutaj organizacja ślubów poznań i przeglądaj nasze kolejne teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Nie potrafimy również zaaprobować tego, iż każdy z nas jest różny i uparcie próbujemy dostosować partnera do siebie. Lecz im dłużej każdy "ciągnie w swą stronę", tym trudniej wypracować konsensus. Zaczynamy się od siebie oddalać albo walczymy o każdą drobnostkę, czując coraz większą złość, żal, frustrację. Nie ma już miejsca na troskliwość, pomoc, szacunek dla wymogów drugiej osoby, za to rosną żale a także poczucie odrzucenia.

Para
Author: abcslubu.pl / Magia Kadru
Source: abcslubu.pl / Magia Kadru
O ile po kilku próbach zażegnania kryzysu nie udaje się nam dojść do porozumienia, dobrze jest udać się do terapeuty. Dobrze kiedy będzie to terapia dla par. Terapia umożliwia przebudować związek, uzdrowić układy pomiędzy partnerami. Daje korzyści zarówno indywidualne - umożliwia poznać siebie, swoje oczekiwania, zmierzania, oczekiwania w stosunku do małżonka - jak także dla pary - koryguje charakter komunikacji, pomaga wyjaśnić nieporozumienia, odnaleźć kompromis.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na ten temat? Zapewne notka z witryny także je posiada, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je dokładnie.Jeśli zdecydujesz się na taką terapię a nie znasz godnego zaufania psychoterapeuty wpisz w wyszukiwarkę frazę: psychoterapeuta Kraków - Psychoterapia Horyzonty, aby sprawdzić propozycje z tego miasta.

Tags: dzieci, kryzys, oferty, związek, partnerami