Muzyka metalowa w Polsce i na świecie zdaniem entuzjastów


Muzyka metalowa osłuchiwana jest nie jedynie przez zagorzałych oraz wieloletnich zwolenników tego gatunku, lecz sporadycznie również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że bazuje w głównej przede wszystkim na ciężkich brzmieniach. Niesamowite kawałki, które podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, który założono w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dziś i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth
Author: Bruno Bergamini
Source: http://www.flickr.com
Pagan metal, black metal lub death metal. Te nazwy nie są nieznane dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez artystów z behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku.

Po przestudiowaniu tego wpisu, polecam (https://www.naferie.pl/blog) odmienne wiadomości na prezentowany wątek, które będą podobnie wciągające.

Wcześniejszą nazwą zespołu był Baphomet i wówczas fokusowano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, kiedy zespół wchodził coraz głębiej w reguły tworzenia metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o innego typu style.

Nowy styl reprezentowany przez muzyków z grupy slayer

Slayer koncert
Author: Florian Stangl
Source: http://www.flickr.com
Wśród entuzjastów muzyki metalowej, przygotowywanej od początku lat 90. przez amerykańską grupę slayer, odnaleźć możemy w prosty sposób osoby w różnym wieku. Zespół założono na przedmieściach Los Angeles i już od początku swej działalności planował przygotowywanie innych kawałków. Inicjatorem był Kerry King, co wraz z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, a w skład zespołu wchodzi także basista oraz wokalista Tom Araya z Chile.

Zaciekawienie muzyką metalową na rynku w Polsce

Patrząc na polską grupę metalową behemoth, swoje początki bierze z dużej pasji muzyków z Gdańska. Gitara akustyczna preferowana przez wykonawców tworzy specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Uniwersalne kawałki są entuzjastycznie przyjmowane także przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest zarówno kompozytorem, jak i twórcą tekstów.

Tags: gitara, black metal, death metal, basista