Mundur dla zucha jako kluczowy szczegół należności do takiego ruchu społecznego jak harcerstwo.


Mundur jest szczegółem nie tylko dla harcerzy jako zbiorowości, w pewien sposób są przez to poznawani na ulicach lub pochodach, ale głównie sprawą niezmiernie osobistą dla każdego z nich z osobna. Mundur to tak naprawdę „kolekcja barwnych wspomnień” i wyraz tego jakim harcerzem lub jaką harcerką (zuchem) byliśmy.
Po złożeniu istotnej obietnicy zuchy noszą na mundurze Znaczek Zuchowy, który przypomina, aby mieć pogodę ducha oraz zachęca do pomagania drugim i stawaniu się lepszym. Przyszyte sprawności to dzieje działania nad sobą, kolejne inne odznaki to tak naprawdę galeria tego, co przeszliśmy. Posiadanie munduru uczy również umiejętności odnoszenia się do niego z podziwem, samodzielności w czasie naszywania odznak lub nawet robi dobrą okazją do pierwszej samodzielnej przygody z prasowaniem. Gdy twoje pociecha zaczyna chodzić do przedszkola i pragniemy go uczyć samodzielności i dać pewne wartości to genialnym rozwiązaniem jest wpisanie go do harcerstwa. Nasze dziecko od kilku miesięcy chodzi na zbiórki gromady zuchowej. Zabawia się i naucza. Przed nim etap – a mianowicie czas przygotowawczy do złożenia obietnicy zuchowej. Ale aby złożyć tą obietnicę i stać się prawdziwym zuchem, trzeba posiadać mundur dla zucha.


Mundur można nabyć w sklepach harcerskich ale o wiele szybciej i sprawniej można go kupić przez internet. Dzięki niemu można od razu nabyć kompletne umundurowanie i jego części takie jak koszule mundurowe czy paski harcerskie.harcerze
Author: Leslie Science & Nature Center
Source: http://www.flickr.com
Mundur zucha składa się z:1.Koszuli mundurowej,2.Paska harcerskiego,3.Spódnicy lub spodenek mundurowych i getrów lub spodni do munduru.(czytaj więcej: mundur dla harcerza)

Zuchy zazwyczaj do munduru noszą zwykłe spodnie. Muszą to być jednak spodnie stonowane, zapinane na guzik. Najlepiej jeśli są to ciemnoniebieskie dżinsy. Drugie dopuszczone to sztruksy lub bojówki w kolorach czarnym lub chłopcy zielonym, brązowym, dziewczynki ciemnoszarym.

Zaintrygowały Cię treści zawarte w naszym tekście? Jeśli tak, to czytaj także kurs personal shopper podobne informacje, tyczące się tego działu. Przejdź do nowej strony.

O ile jest to możliwe w szlufkach spodni winien mieścić się pasek harcerski ( informacje).

Mundur to nieodłączny składnik harcerskiej metodyki, dzięki której wychowało się już wiele pokoleń. Dzięki noszonemu mundurowi nie ma ludzi gorszych i lepszych, gorzej czy lepiej ubranych. Mundur to również oznaka przynależności do tak wspaniałego ruchu jakim jest harcerstwo. Trzeba się do niego odnosić z szacunkiem. Mundur to cząstka nas, gdyż to właśnie na nim przedstawiamy nasze barwy szczepowe, miano drużyny i odznaki sprawności, które mówią w czym zdobyliśmy poziom mistrzowski.