Młode i starsze pokolenie wobec do wyrazów, które mają obecnie już co najmniej kilka znaczeń


Słowa na przestrzeni dziejów zmieniały swoje znaczenie, co jest niezaprzeczalnym dowodem na to, że rzeczone znaczenie ma wymiar umowny. To stwierdzenie już od bardzo dawna pozostaje powszechnie znane w kręgu specjalistów od teorii języka. Właściwie każdy zgodzi się z powyższą tezą, bo trudno objaśnić, dlaczego drewniany podłużny mebel określamy stołem, a nie przykładowo fotelem.
Najprościej, mówiąc przenośnie, ludzie umówili się, że ten przedmiot będą nazywać w ten, a nie inny sposób.
erotyka
Author: Magdalena Roeseler
Source: http://www.flickr.com
Sprawa trochę się komplikuje, kiedy jedno słowo ma parę znaczeń, ponieważ przedstawiciele dwóch różnych pokoleń mogą mieć kłopot z komunikacją. Tak sformułowaną hipotezę świetnie obrazuje przegląd znaczeń wyrazów, które określają gadżety erotyczne. Jeśli przeanalizowalibyśmy poszczególne nazwy, to szybko zorientujemy się, że niewiele tam nowo powstałych terminów. Większość z nich znana bywa nawet naszym starszym rodzicom, ale ludzie młodzi wymawiając np. słowo pejcz nie zawsze myślą o tym samym przedmiocie co prababcia.Afrodyzjaki są od wieków starożytnych znane ludzkości. Poza tym sama nazwa wskazuje na wiekową proweniencję, bo przecież Grecy boginię miłości nazywali Afrodytą. Substancje zwane afrodyzjakami mają za cel sprawić, żeby dana osoba poczuła miętę do swojego partnera, czyli jednym słowem, aby zapałała takim podnieceniem, które później ułatwi zbliżenie. Teraz uważa się, że temperaturę odczuć podnoszą brzoskwinie, a również niektóre zioła, np. szafran. Oprócz tych naturalnych produktów, w sklepach z akcesoriami tylko dla dorosłych odnajdziemy sztucznie pozyskane afrodyzjaki, czyli mikstury, których nazwy brzmią zupełnie niezrozumiale dla przedstawicieli starszego pokolenia. Z kolei ci bardziej wyrafinowani kochankowie kupują dodatkowo w gadżety, do których możemy zaliczyć wspomniany już w tym miejscu pejcz - .

sexy
Author: Marcos Domenech
Source: http://www.flickr.com
Kajdanki chyba kojarzą się nam z zawodem policjanta. Były one i są nadal wykorzystywane przez strażników prawa, kiedy trzeba przewieźć więźnia z jednego więzienia do następnego bądź na salę rozpraw. Narzędziem kojarzonym z wymierzaniem kary jest również pejcz, który służył niegdyś np. do biczowania ciała bandyty lub pokutnika. Obecnie obydwa te przedmioty bywają kojarzone także z gadżetami erotycznymi - sklep internetowy Amazing Girl - Akcesoria i zestawy BDSM. Żeby mogły znaleźć swe zastosowanie w sypialniach musiały jednak przejść sporą wizualną metamorfozę, która złagodziła ich surowy wygląd.

Tags: afrodyzjaki, kajdanki, przedmioty, zbliżenie